انجمن دفاع از قربانیان تروریسم اقدام تروریستی در افغانستان را محکوم کرد

تهران - ایرنا - انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی به مدرسه‌ای در شهر کابل افغانستان را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا،  انجمن دفاع از قربانیان تروریسم روز سه شنبه تاکیدکرد: در حمله تروریستی به مدرسه کوثر دانش در کابل قریب به ۱۳۰ تن کشته و زخمی شدند اغلب آنها جوانان جویای علم و دانش بودند.

در این بیانیه آمده  است: این جنایت و دیگر جنایات مشابه در ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که مذاکره با تروریست‌ها تا زمانی که سلاح در دست دارند، کاری عبث و حرکتی در جهت استمرار خشونت در جامعه خواهد بود.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در این بیانیه ضمن محکوم کردن این فاجعه دلخراش و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این حادثه تروریستی از تمامی دغدغه مندان و فعالان حوزه حقوق بشر می‌خواهد تا تروریسم را در هر شکل و کسوتی به عنوان یک سازمان بر هم زننده نظم و امنیت جهانی مورد تقبیح و نکوهش قرار داده و با افشای ماهیت ابزاری آن در راه به پایان رساندن استفاده از خشونت به عنوان گزینه‌ای در دستیابی به منافع سیاسی روشنگری کنند.    

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر شنبه مرکز آموزشی «کوثر دانش» در غرب کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفت.

حمله تروریستی به مرکز آموزشی کوثر اولین حمله به مراکز آموزشی در منطقه غرب کابل نیست بلکه سال گذشته نیز این سپاه جهل و تاریکی به مرکز آموزشی «موعود» نیز حمله کرد که در آن صدها تن کشته و زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =