۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84090375
۰ نفر

برچسب‌ها

گیلان رتبه ششم کسب و کار کشور را دارد

رشت - ایرنا- استاندار گیلان با بیان اینکه با همه فشارهای حداکثری استکبار بر علیه ملت ایران با مقاومت و اراده مردم و تلاش های وافر خدمتگزاران و فعالان این استان از لحاظ کسب و کار مقام ششم کشور را دارد.

 ارسلان زارع غروب سه شنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان در رشت اظهار داشت: با تقویت سرمایه گذاری داخلی و به روز رسانی اطلس سرمایه گذاری در استان باید چالش ها و موانع را در مسیر رونق کسب و کار، شناسایی و برطرف کرد.

وی  با اشاره به نامگذاری سال جهش تولید افزود: بدلیل مشکلات کنونی اقتصادی وظیفه ما اینست که با هم افزایی و  مشارکت مضاعف نسبت به گذشته زمینه شکوفایی این ظرفیت ها را فراهم کنیم که تقویت سرمایه گذاری داخلی و خارجی که با مشکلاتی روبرو است می تواند اقدامی موثر در این ارتباط باشد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های خوبی با همه محدودیت های تحریم در حال اجراست و با وجود مشکلات، متقاضیان خارجی برای سرمایه گذاری در استان  هستند که در همین راستا، سه پروژه مصوب شده است  .

زارع با اشاره به این اقدام اضافه کرد: همچنین ۵۶ پروژه جهش تولید نهایی شده و آماده دریافت تسهیلات و  اجرایی شدن است از این رو باید پروژه تا هفته آینده نهایی شوند تا پرداخت ها به آنها آغاز شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه امروز با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره )  گفت: موضوع امضاء تفاهم نامه اجرای بیش از ۱۰ هزار طرح اقتصادی، عمرانی، زیربنایی، حمایتی، اجتماعی و بهداشتی با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و استانداری گیلان  است.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: طبق تفاهم نامه؛ پروژه های مختلف با اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در استان اجرا می شود و با توجه به میزان اشتغال پیش بینی شده با تحقق این طرح ها و طرح‌های مشابه دیگر، زمینه برای ارتقاء سطح معیشت و رفاه مردم استان فراهم  می آید.

گیلان دارای دو و نیم میلیون نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =