معاون استاندار اردبیل: حفظ امنیت مرزی مطالبه اصلی مرزنشینان است

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: حفظ امنیت و آرامش موجود در مناطق مرزی استان مطالبه اصلی مرزنشینان بوده و این مهم برای مردم امری حیاتی است.

به گزارش ایرنا، بهروز ندایی سه‌شنبه در حاشیه سفر معاون سیاسی وزیر امور خارجه به شمال استان و بازدید از نوار مرزی اصلاندوز مغان افزود: حراست از تاسیسات زیربنایی از جمله سد میل مغان و سد خداآفرین بعنوان منبع تامین آب مورد نیاز منطقه از گزند درگیری‌های نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواسته مردم منطقه است.

وی اظهارداشت: این سدها آب بیش از ۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و آب شرب بیش از ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت استان را تامین می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان بیان کرد: مردم استان خواهان اتخاذ تدابیر امنیتی برای حراست از این منابع هستند و در این راستا مسولان کشوری تذکرات لازم را به طرفین درگیر در آن‌سوی مرز داده‌اند.

ندایی با اشاره به روابط حسنه ایران و جمهوری آذربایجان بویژه مرزنشینان دو کشور گفت: متاسفانه عده‌ای از منافقان قصد ایجاد اختلاف  بین دو کشور و دو ملت را دارند زیرا جمهوری اسلامی ایران  از ابتدا بر حفط تمامیت ارضی جمهوری جمهوری آذربایجان و آزادی مناطق اشغالی این کشور تاکید دارد.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در آستانه سفر به کشورهای آذربایجان، ارمنستان، روسیه و ترکیه از مناطق مرزی استان‌های اردبیل و آذربایجان‌شرقی که در مجاورت درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار دارند، بازدید کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha