ادای احترام به قربانیان خشونت خانگی با هنر کلاژ

تهران- ایرنا- یک هنرمند عراقی در حرکتی نمادین با خلق کلاژی پنج‌کیلومتری از لباس بانوان قربانی خشونت خانگی در کردستان عراق، به آنان ادای احترام کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خبرگزاری فرانسه، تارا عبدالله از هنرمندان بصری کردستان عراق از اثر هنری خود در گرامیداشت یاد زنان قربانی خشونت خانگی در این منطقه، رونمایی کرد. این اثر هنری کلاژی‌ است پنج‌کیلومتری از لباس قربانیان که در امتداد یکی از خیابان‌های شهر سلیمانیه به نمایش گذاشته شده است.

عبدالله در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: سه ماه پیش شروع به جمع‌آوری لباس زنانی کردم که (در منطقه خودمختار کردستان عراق) به دست شوهران یا اعضای خانواده‌شان مورد خشونت خانگی قرار گرفته بودند.

این هنرمند از بانوان کُرد خواسته بود یک تکه از لباسشان را به عنوان نمادی از ضربه روحی که تحمل می‌کنند به او اهدا کنند. وی سپس از این تکه لباس‌ها یک اثر هنری عظیم، رنگارنگ و چهل تکه ساخت، چیزی که در اصطلاح هنری به آن کلاژ گفته می‌شود.

این بانوی کُرد یادآور شد: در طول تحقیقاتم داستانی‌های زیادی درباره خشونتی که به زنان این جامعه تحمیل می‌شود، شنیدم. پشت هر تکه لباس این کلاژ، داستانی نهفته است.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =