خانه خلاق در کاشان تشکیل می‌شود

کاشان- ایرنا- نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از تشکیل خانه خلاق برای نخستین بار در کاشان با همت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری خبر داد.

به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی‌نژاد روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از واحدهای فناور و دانش‌بنیان کاشان گفت: خانه خلاق در تلاش است تا با شناسایی، آموزش و همراهی در اجرای استارتاپ‌ها، کسب و کارها و طرح‌های فعال در حوزه‌های مختلف در توسعه کمی و کیفی بازار صنایع خلاق و صنایع فرهنگی ایران نقشی اساسی ایفا کند.

وی این طرح‌ها را شامل کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، صنایع دیداری و شنیداری، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، طراحی و معماری، یادگیری، نشر و چاپ، گیاهان دارویی و طب سنتی برشمرد.

نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس با اشاره به صنایع خلاق، فرهنگی و کسب و کارهای دیجیتال در منطقه شمال استان اصفهان و بسترهای مناسب برای تولید و توسعه این کسب و کارها افزود: تشکیل خانه خلاق می‌تواند بستری برای شکوفاسازی ظرفیت‌های این منطقه باشد.

رونمایی از نخستین جرثقیل ۵۵ تنی تلسکوپی خاورمیانه، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در شهرستان، بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی، واگذاری ۲۵ هکتار از اراضی دانشگاهی به پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی و بازدید از رصدخانه ملی ایران از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به کاشان بود.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =