احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از نامزد نیابتی در انتخابات ۱۴۰۰ وجود دارد

تهران- ایرنا- عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران گفت که در صورت نبود گزینه اصلاح‌طلب برای انتخابات ۱۴۰۰، ممکن است این جریان از گزینه نیابتی و نزدیک به خود حمایت کند.

حسن خلیل آبادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: جریان اصلاحات هم اینک در پی جلب آرا و بالا رفتن نرخ مشارکت مردم در انتخابات پیش رو است. چرا که در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای شاهد کاهش مشارکت مردمی بوده‌ایم. بهمین جهت احزاب اصلاح‌طلب ممکن است از نامزد همسو و یا حتی نیابتی در انتخابات ۱۴۰۰ حمایت کنند. بهمین منظور هم اینک بررسی صلاحیت گزینه‌های مختلف این جریان در حال انجام است.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران ادامه داد: مهم‌ترین هدف این جریان انتخاب فردی اصلح، نواندیش و توانمند است چراکه اصلی‌ترین رویکرد این جریان سیاسی اصلاح امور و ساختار موجود است.

خلیل آبادی همچنین در واکنش به توهین و اتهام برخی نمایندگان به رییس جمهوری اظهار کرد: نمایندگان بجای رفتار تعصب آمیز برای بیان منظور خود به شیوه‌های اقناعی روی بیاورند. این اقدام برخی نمایندگان طبق اصول اخلاقی و قانونی نیست.

وی با اشاره به بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در حمایت از دولت و رد توهین به رییس جمهوری اظهار کرد: باید از دولت حمایت کرد تا از شرایط سخت بیماری کرونا و تحریم‌های ظالمانه دشمنان عبور کند چرا که این اقدامات برخی نمایندگان عوام فریبانه و بر شاخه نشستن و بن بریدن است.

این فعال اصلاح طلب همچنین درباره اظهارات برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره تغییر سیستم سیاسی از ریاست جمهوری به پارلمانی، گفت که این موضوع باید در شورای بازنگری قانون اساسی مطرح و سپس به رای ملت گذاشته شود و بدون اصلاح قانون اساسی و همه پرسی، نمی‌توان سیستم ریاستی موجود را به پارلمانی تغییر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار سیاست