۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۵
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 84090317
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار اردن درباره قدرت گرفتن تروریست‌ها در جنوب سوریه

تهران-ایرنا- ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه در دیدار با یک هیات بلندپایه روس خواستار افزایش تلاش‌های بین‌المللی برای دست‌یابی به راهکاری سیاسی مورد قبول سوری‌ها برای بحران این کشور شد و درباره قدرت‌گیری مجدد برخی گروهک‌های تروریستی در جنوب سوریه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری اردن،‌ الصفدی امروز با هیاتی از روسیه شامل مقامات عالی‌رتبه از وزارتخانه‌های خارجه و دفاع این کشور از جمله الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور آن دیدار کرد.

الصفدی در این دیدار بر اهمیت دست‌یابی به راه‌حلی برای سوریه که یکپارچگی و تمامیت ارضی این کشور را تضمین کند و ثبات و امنیت را دوباره به آن بازگرداند،‌ تاکید کرد.

وی افزود: این راه‌حل باید منجر به خروج همه نیروهای بیگانه از سوریه،‌ نابودی تروریسم و فراهم شدن شرایط برای بازگشت اختیاری آوارگان به کشورشان باشد.

الصفدی همچنین به اهمیت همکاری و هماهنگی با روسیه برای بیشتر کردن تلاش‌ها جهت پایان دادن به بحران سوریه، ضرورت تثبیت ثبات در این کشور و ارائه کمک‌های انسانی لازم برای کاهش درد و رنج سوری‌ها در مناطق محتاج کمک، مخصوصا در جنوب سوریه اشاره کرد.

این مقام اردنی در ادامه درباره تلاش برخی از گروهک‌های تروریستی برای بازسازی قدرت و نفوذ دوباره خود در جنوب سوریه هشدار داد و تاکید کرد که اردن همه اقدامات لازم را برای حفظ امنیت و منافع خود به کار خواهد گرفت.

وزیر خارجه اردن بر ضرورت فراهم شدن شرایط مناسب برای بازگشت امن و اختیاری آوارگان سوری و ادامه کمک‌های بین‌المللی لازم از کشورهای میزبان آوارگان سوریه به ویژه در شرایط بی سابقه انسانی و پزشکی کنونی که کرونا همه جا را فراگرفته، تاکید کرد.

وی همچنین درباره تحولات جنوب سوریه نیز با هیات روسی گفت‌وگو کرد و بر اهمیت همکاری با روسیه جهت مقابله با چالش‌های امنیتی و اقتصادی تاکید کرد.

این مقام اردنی در ادامه به اهمیت ادامه همکاری و ارتباط میان اردن و روسیه اشاره کرد.

دو طرف اردنی و روسی همچنین بر تحکیم روابط دو جانبه بر اساس اعتماد و شفافیت تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =