مجلس پرداخت حق مناطق جنگی شاغلان نیروهای مسلح را پیگیری کرد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف پرداخت حق مناطق جنگی به شاغلان نیروهای مسلح با حضور وزیر دفاع خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی بابای کارنامی در تشریح جزییات دستورکار نشست روز سه شنبه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: در این نشست که با حضور سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شده بود، سوال «عبدالله مصری» نماینده مردم کرمانشاه در مجلس درباره پرداخت حق مناطق جنگی به ۶۰ هزار نفر از افراد شاغل در دستگاه‌های نیروهای مسلح بود. زیرا در قانون برنامه ششم توسعه به این مورد تاکید شده ولی تاکنون این حق پرداخت نشده است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار شد با مشارکت کمیسیون اجتماعی مجلس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای پرداخت حق مناطق جنگی به این افراد تا یک ماه آینده اقدام شود.

تعیین مدت زمان یک هفته برای ارائه فرمولی جهت حمایت از افراد آسیب دیده از کرونا

کارنامی که با خانه ملت گفت و گو می‌کرد با اشاره به بررسی وضعیت افرادی که در پی شیوع کرونا شغل خود را از دست دادند، تصریح کرد: موضوع این افراد که تحت پوشش هیچ کدام از بیمه‌ها هم قرار ندارند در دستور کار قرار گرفت. همچنین پیش از این نیز رهبر معظم انقلاب در جلسه‌ای که با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا داشتند بر ضرورت حمایت از آنها توسط دولت تاکید فرمودند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: در این نشست مقرر شد دولت و سازمان تامین اجتماعی سازوکاری برای حمایت از این افراد طراحی کنند و در نهایت اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و سازمان تامین اجتماعی توافق کردند که ظرف مدت یک هفته برای حمایت از یک میلیون و دویست هزار نفری که آسیب دیده از کرونا هستند، فرمولی ارائه کنند که بر اساس آن مورد حمایت دولت قرار گیرند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به همراه معاونان،   همچنین معاونان اشتغال، رفاه و تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار سیاست