ازدواج در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- میزان ازدواج های ثبت شده در استان خراسان رضوی از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۹ درصد افزایش یافته است.

 اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی روز سه شنبه گزارش داد: در هفت ماهه ابتدای امسال ۲۹ هزار و ۶۱۹ واقعه ازدواج و ۱۰ هزار و ۳۶۲ واقعه طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق استان به ثبت رسیده است که ۲.۹ درصد افزایش در تعداد وقایع ازدواج و همین میزان کاهش برای ثبت وقایع طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

بنا بر این گزارش استان خراسان رضوی از ۳۱۳ هزار و ۷۵۴ ازدواج ثبت شده در کشور  پس از تهران با کسب جایگاه دوم، ۹.۴ درصد از کل ازدواج های کشور را به خود اختصاص داده است و با وجود کاهش میزان طلاق های ثبت شده استان در سال جاری متاسفانه همچنان در تعداد طلاق با سهم ١٠ درصدی از کل طلاق های کشور جایگاه دوم را داراست.

طبق این گزارش، پس از مشهد با ۱۲ هزار و ۹۱۶ واقعه ازدواج و پنج هزار و ۴۱۸ طلاق ثبت شده در هفت ماهه منتهی به مهر ماه امسال شهرستان های نیشابور، تربت جام و تربت حیدریه به ترتیب بیشترین واقعه ازدواج و شهرستان های نیشابور، تربت حیدریه و سبزوار بیشترین میزان طلاق ثبت شده در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق  استان را به خود اختصاص داده اند .

در استان خراسان رضوی ۲۲۰ دفتر رسمی ازدواج و ۱۱۰ دفتر رسمی طلاق وجود دارد که به عنوان مرجع ثبت رسمی ازدواج و طلاق فعالیت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =