آغاز مجدد فعالیت مقابله با آتش افروزی‌ها در منطقه ۱۹ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ١٩ از تشکیل و آغاز به کار مجدد تیم‌های ویژه مقابله با آتش افروزی‌ها در راستای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست با توجه به فرارسیدن فصل سرما خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹ تهران، علی توکلی با اشاره به اختصاص دو تیم ویژه متشکل از عوامل انضباط شهری (دو نفر در هر تیم) و یک کارگر خدمات شهری به منظور جلوگیری از آتش افروزی ها گفت: این تیم ها همراه با یک دستگاه واتر جت، کپسسول های آتش نشانی، کیسه های حاوی ماسه بادی به اطفاء حریق می پردازند.

به گفته وی، ضمن اینکه به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی تیم ها به ماسک، شیلد و دستکش برخوردار مجهز شده اند.

شهردار منطقه ۱۹ با اشاره تجربه موفق این امر در سال گذشته افزود: فعالیت مقابله با آتش افروزی ها از سه شب گذشته در قالب برنامه ای مدون از ساعت ٢٠ هرشب در معابر تعیین شده شامل خلازیل میانی و جنوبی و معابر محلات شهید کاظمی و دولتخواه جنوبی آغاز شده است.

وی، زباله سوزی را علت عمده آتش افروزی ها اعلام کرد و ادامه داد: جلوگیری از این فعالیت با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما و به تبع آن وارونگی هوا تاثیر قابل توجهی در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست خواهد داشت.

به گفته توکلی در کنار گشت های شبانه برای شناسایی عوامل آتش افروزی و اطفاء حریق، افراد معتاد و کارتن خواب مشاهده شده نیز با مشارکت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی به مددسرای منطقه ۱۹ معرفی و ساماندهی می شوند.

منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومتر مربع در جنوب شهر تهران واقع شده که با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است.

این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت الله سعیدی محدود می‌شود؛ ‌ منطقه ۱۹ تهران از بافتی قدیمی برخوردار است و شامل محله‌های متعددی می‌باشد.

منطقه ۱۹ دارای ۵ ناحیه و ۱۲ محله است که خانی آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، صالح آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محلات این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجر پزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش  همگانی خودرو از مکان های شاخص منطقه ۱۹ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =