۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۰
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84090278
۰ نفر

برچسب‌ها

دریاچه امید کردستان به تهران رفت

سنندج - ایرنا - فیلم کوتاه مستند"دریاچه امید"به کارگردانی"فاطمه مرزبان"تولید حوزه هنری‌استان کردستان به بخش رقابتی سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران راه پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، فاطمه مرزبان که با آثار مستند سابقه حضور در چندین دوره جشنواره عمار را دارد در سی وهفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در بخش مسابقه سینمای ایران با فیلم مستند "دریاچه امید"به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان به رقابت با دیگر آثار راه یافته می‌پردازد.

"عطاتارنگ"ساکن در یکی از روستاهای مرزی مریوان به دلیل نبود شغل چند سالی به کولبری مشغول است  توسط یکی از دوستانش‌که تعاونی ماهیگیران دریاچه زیوار را راه‌اندازی‌کرده به کار در این کارگاه مشغول می‌شود.

 عطا در مدت چهار سال ضمن حفاظت از محیط زیست و معرفی جاذبه‌های گردشگری کردستان با  فراهم کردن فرصت‌های شغلی تلاش می‌کند تا تعداد جوانان کولبر را کاهش دهد.

مرزبان که بیش از این با فیلم"عروس وامنان"رتبه اول بخش اقتصاد مقاومتی ششمین جشنواره فیلم عمار را کسب کرده  و با فیلم های"وقتی گفتند نمی‌شود"، "من می‌مانم" و "در آستانه فصل سرد "حضور موفقی را در جشنواره‌های مختلف داشته است در"دریاچه امید"داستان یکی از"کولبران" کُرد را به تصویر در آورده است.
فاطمه مرزبان مستند ساز گلستانی ساکن شهر سنندج و فارغ التحصیل کارشناسی عکاسی با گرایش فیلمسازی است.

این تهیه کننده صدا وسیما در چند سال اخیر همکاری با حوزه هنری استان کردستان را آغاز و در بسیاری از جشنواره های داخلی وخارجی عناوین مختلفی را کسب کرده است.

در بخش سینمای ایران سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در مجموع ۱۳۴ فیلم در بخش های داستانی،مستند،پویانمایی وتجربی به مرحله نهایی ورقابتی جشنواره راه پیدا کردند.

در بخش مستند در کنار فیلم" دریاچه امید" به کارگردانی" فاطمه مرزبان" تولید حوزه هنری کردستان، فیلم های "گاندو" به کارگردانی "تیمور قادری" از کامیاران، "رقص برای مرگ" به کارگردانی "زانیار عزیزی" از سنندج، " کاک ایرج" به کارگردانی "جمشید فرجوند فردا" از بیجار، و در بخش پویانمایی فیلم" «خولانه وه/ The Rotation» به کارگردانی هژیر اسدی از سنندج نیز به بخش نهایی و رقابتی راه پیدا کرده‌اند.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی از هفتم آبان با برگزاری نشست‌های تخصصی «۳۷-۲۰» آغاز می‌شود.

  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =