۳۸۰ اثر به هفدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی ارسال شد

بیرجند - ایرنا - معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۳۸۰ اثر به دبیرخانه هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی مستقر در این استان ارسال شد.

سید علی زمزم روز سه‌شنبه بیان کرد: ۳۶۲ اثر توسط ۱۷۲ نفر در بخش غیر اساتید و ۱۸ اثر از ۱۲ نفر در بخش اساتید به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی افزود: آثار ارسال شده در قالب‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و خط تحریری (نستعلیق) بوده و توسط استادان غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی خوانساری، احمد عبدالرضایی، علی اشرف صندوق آبادی، علی رضاییان و مهدی اسماعیلی مود داوری خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره سوم آذر ماه امسال همزمان با شب میلاد امام حسن عسکری (ع) برگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: در هریک از رشته‌های نسخ، ثلث، نستعلیق و شکسته به نفر اول تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳۵ میلیون ریال اهدا می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: نفر دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۵ میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال را دریافت خواهد کرد.

وی از اهدای تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ٢٠ میلیون ریال به نفر اول بخش خط تحریری خبر داد و گفت: به نفر دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال و و به نفر سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ١٠ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

زمزم اضافه کرد: جایزه بخش ویژه اساتید نیز تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۴۵ میلیون ریال به یک نفر برگزیده در هر رشته نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث است.

هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از سری برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به میزبانی استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha