زمین های کشاورزی محمدشهر از آبهای آلوده خلاصی یافت

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی کرج از اتمام پروژه بهسازی کانالها و نهر آبیاری اراضی کشاورزی محمد شهر خبر داد و اعلام کرد: با اجرای این طرح اراضی کشاورزی این منطقه از آب های آلوده خلاصی یافت.

اسماعیل صارمی عصر روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: چاه عمومی شماره چهار اشتراکی باغداران و کشاورزان سیدآباد محمدشهر  نقطه آغاز این پروژه است که آب آن پیشتر از طریق نهرهای سطحی به اراضی کشاورزی و باغات هدایت می شد.
وی اظهار داشت: متاسفانه پس از توسعه شهر در طول مسیر با فاضلاب ها، روانابهای سطحی، ضایعات و پساب های آلاینده ها مخلوط و سپس به اراضی کشاورزی وارد می شد.
صارمی افزود: اکنون با اجرای این پروژه، انتقال آب کشاورزی  از طریق لوله گذاری صورت می پذیرد و اراضی کشاورزی از هر گونه آلاینده مصون هستند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: طول این پروژه ۹۲۰  متر است و با اعتباری بیش از  سه هزار میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای به بهره برداری رسیده است.
صارمی اضافه کرد: ۶۰۰ متر لوله گذاری دیگر هم از محل کمک های کشاورزان این منطقه اجرا شده و تا ۲ هفته آینده ۷۰۰ متر لوله گذاری  نیز با همکاری مشترک جهاد و کشاورزان محمدشهر عملیاتی و به طول این طرح افزوده خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج خاطرنشان کرد: این پروژه با پیگیری دلسوزانه اداره فنی زیربنایی جهاد کشاورزی شهرستان کرج به بهره برداری رسیده و  مالکان  ۵۵  هکتار از اراضی و باغات محمدشهر از این پروژه که در مجموع طول آن  ۲ هزارو ۲۲۰ متر است، منتفع می شوند.

استان البرز دارای ۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =