کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری تمام نهادهای فرهنگی است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری تمام نهادهای فرهنگی است.

به گزارش ایرنا ، محمد سیمزاری روز سه‌شنبه در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: با اینکه به طور کامل نمی‌توان آسیب‌های اجتماعی را از جامعه حذف کرد ، ولی افزایش آسیب‌های اجتماعی نیز در شان جامعه ما نیست.

وی افزود: طلاق، نزاع، اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی از جمله چالش‌های جامعه ما بوده و باید تمامی دستگاه‌های اجتماعی ، فرهنگی، تشکل‌های مردمی و مدنی در راستای کاهش این مسائل همکاری کنند.

سیمزاری اجرای برنامه‌های عملیاتی و پرهیز از موازی‌کاری و اقدامات نمادین در راستای کاهش این آسیب‌ها را ضروری دانست و بر تقویت تعاملات نهادهای مختلف در این خصوص تاکید کرد.

وی تلاش برای اصلاح جامعه و کاهش آسیب‌ها را مصداق جهاد در وضعیت کنونی دانست و افزود: جهاد در حال حاضر مقابله با این معضلات بوده و باید در راستای کنترل و کاهش این آسیب‌ها به جبهه و میدان عمل وارد شویم.

مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل هدف از عقد تفاهم‌نامه همکاری بین سپاه، نیروی انتظامی،  دادگستری و حوزه اجتماعی استانداری را استفاده از تجارب و ظرفیت‌های این بخش‌ها در راستای تسریع در امر مقابله با آسیب‌ها دانست.

وی گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی برای جامعه در معرض خطر، همکاری علمی، پژوهشی و ورود میدانی برای مداخله در خصوص کاهش آسیب‌ها از جمله مواد تفاهم‌نامه همکاری بین چهار حوزه است.

در این جلسه نمایندگان سپاه، دادگستری، نیروی انتظامی،  استانداری و تشکل‌های مردم‌نهاد راهکارهای خود را برای همکاری و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =