۵۰ درصدی دانش‌آموزان مازندرانی در طرح غربالگری قد و وزن شرکت کردند

ساری - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران از مشارکت ۵۰ درصدی دانش‌آموزان استان در طرح غربالگری قد و وزن در راستای اجرای طرح کنترل وزن و چاقی (کوچ) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش  و پرورش مازندران ، سید علی ساداتی در مراسم افتتاحیه طرح کوچ که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، با تاکید بر اجرای طرح کوچ در استان مازندران ، گفت: این طرح در راستای حفظ سلامت آینده جامعه ما است و از زمان شروع آن  در طرح غربالگری قد و وزن تاکنون ۵۰ درصد دانش‌آموزان مازندرانی مشارکت داشتند.

وی با اشاره به اینکه این طرح تحول عظیمی در نظام سلامت دانش‌آموزان ایجاد خواهد کرد، افزود:  این طرح با ایجاد وحدت و همدلی بین صف وستاد، و  ارائه برنامه‌هایی که قابلیت اجرا در دورترین مدارس کشور را داشته باشد می‌تواند در نظام سلامت دانش‌آموزان نقش موثری را ایفا کند. برنامه‌های متنوعی در این طرح در استان مازندران اجرا شده که شامل المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای، طرح حیاط پویا وکلاس‌های تربیت بدنی است.

ساداتی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط استان مازندران در این طرح، تصریح کرد: مازندران در سال گذشته به عنوان پایلوت کشوری، این طرح را در ۱۵ مدرسه اجرا کرد که ثمرات ارزشمندی در این راستا توسط ستاد این پروژه دریافت شد. این طرح در شورای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان مطرح شد و کمیته‌ای تحت عنوان سلامت و بهداشت در شهرستان و مناطق تشکیل شده است. همچنین در راستای اجرایی شدن این طرح از ظرفیت‌های صدا و سیمای مرکز استان به عنوان رسانه تاثیرگذار بر افکار حاکم بر جامعه استفاده می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران  با اشاره به پیگیری جدی این طرح در سطح مدارس استان، خاطر نشان کرد: در هر مدرسه یک تا چهار نفر از معلمان به عنوان رابطین طرح «کوچ» شهرستان به استان معرفی خواهند شد و این افراد وظیفه پیگیری و نظارت بر اجرای هر چه صحیح تر این پروژه را دارند، علاوه بر آن این معلمان می توانند مشکلات را به استان منتقل کرده تا شاهد رفع نواقص در این زمینه باشیم.

وی با اشاره به اینکه در مدارس ابتدایی خود آموزگاران به عنوان افرادی هستند که کار غربالگری را انجام می‌دهند، افزود: در مدارس متوسطه اول و دوم به انتخاب مدیر مدرسه، معلمین جهت غربالگری و انجام وظایف مربوط به این طرح و با مشارکت معلمین تربیت بدنی و مراقبین سلامت به عنوان مشاور و همراه و حامی  و همچنین مشاوران به منظور ایجاد پل ارتباطی موثر میان خانواده و مدرسه استفاده خواهند کرد.

ساداتی گفت : همچنین جهت تهیه محتوا و در اختیار قرار دادن آسان آن به خانواده ها و مدیران ومعاونین کانالی درشبکه اجتماعی شاد ایجاد شده است که تاکنون ۲ هزار و ۲۵۴ نفر در آن عضو شده و از محتواهای موجود در این کانال استفاده می‌کنند.

مازندران در سال تحصیلی جاری بیش از ۵۰۸ هزار دانش آموز دارد که از مقطع ابتدایی تا متوسطه در حال تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha