۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۲
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 84090252
۰ نفر

برچسب‌ها

هزینه در حوزه آموزش، جامعه را به سمت موفقیت رهنمون می کند

اصفهان- ایرنا- رییس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: هزینه در حوزه آموزش یک سرمایه گذاری بزرگ بوده که اثرات موثر و عمیق آن برای نسل‌های متوالی، جامعه‌ای را به سمت موفقیت رهنمون می‌کند.

به گزارش ایرنا، عبدالله کیانی روز سه شنبه در جلسه شورای اسلامی استان در سالن جلسات استانداری با اشاره به مساله مربوط به وضعیت بحرانی استان و کشور به لحاظ گسترش ویروس کرونا افزود: ضروری است همه مردم استان پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا را به صورت کامل رعایت کنند.

وی، دومین موضوع مورد بحث این جلسه را در زمینه آموزش و پرورش اعلام و تصریح کرد: شرایط امروز کشور باعث شده تا آموزش‌های دانش آموزان به صورت مجازی برگزار شود که فشار و بار مضاعفی را برای معلمان و والدین به وجود آورده است.

رییس شورای اسلامی استان اصفهان ادامه داد: آموزش مساله‌ای است که در هیچ زمانی و تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند متوقف گردد.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک توسعه هر کشوری بدون توجه به امر آموزش امکان پذیر نیست، کشوری می‌تواند نگاهی امیدوار به آینده داشته باشد که بتواند برای آموزش کودکان و نوجوانان خود برنامه مناسب و مدون داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز بزرگترین مزیت یک کشور نه سرزمین است نه منابع زمینی و نه تعدد کارخانه ها و کارگاه‌ها بلکه بزرگترین مزیت، نیروی انسانی آموزش دیده، کارآمد و امیدوار به آینده است.

رییس شورای اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: کشورهایی که امروز مسیر رشد و توسعه را با سرعت فراوان طی کرده‌اند نگاه امیدوار به آینده در کنار سرمایه گذاری بر منابع انسانی از طریق آموزش و توجه به مدارس و دانشگاه‌ها آن‌ها را موفق کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری صورت بگیرد، اظهارداشت: این تنها راه پیشرفت و توسعه ایران و هر کشوری است.

کیانی گفت: باید با یک برنامه ریزی جامع، منسجم و هدفمند در نظام آموزشی کشور مشکلات موجود را حل و فصل کرد.

به گفته وی مسائلی مانند مشکلات معیشتی معلمان و استادان ، تغییرات سریع در نظام آموزشی و درسی، نحوه تالیف کتاب‌های درسی متناسب با نیاز جامعه، ارتباط صنعت و دانشگاه، استفاده از منابع دانشگاهی در تحقیقات صنعتی نیازمند برنامه ریزی کارآمد و موثر است.

 ۶۰ درصد دانش آموزان اصفهانی از برنامه شاد استفاده می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در این جلسه گفت: با شرایط کنونی فعالیت در آموزش و پرورش کار سختی است و تدریس در فضای مجازی مانند کلاس درس حضوری نیست.

محمد اعتدادی افزود: کلاس‌های حضوری علاوه بر فراگیری بیشتر کارکردی تربیتی دارد.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد از دانش آموزان اصفهانی از برنامه شاد استفاده می‌کنند، بیان کرد: دانش آموزان برخی از شهرستان‌ها به صورت صد درصدی از این برنامه استفاده می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه برخی از دانش آموزان توانایی خرید تبلت برای آموزش را ندارند ادامه داد: از این رو به کمک اتاق بازرگانی برای دانش آموزانی که توانایی خرید تبلت را ندارند به تعداد ۱۰ هزار عدد آن را تهیه خواهیم کرد.

استان اصفهان 950 هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =