امدادگران آمر سلامت در آستارا فعال شدند

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر آستارا از آغاز اجرای طرح آمران سلامت با مشارکت امدادگران برای دعوت شهروندان و گردشگران به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

حسین خورشیدی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: توسعه آموزش‌ های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت ‌های بهداشتی و درمانی از افراد آسیب‌ پذیر از کرونا از هدف های این طرح است.

وی افزود: چهار پایگاه سیار در نقاط پرتردد شهر و یک پایگاه ثابت در بازار ساحلی آستارا راه اندازی شده است و این طرح با دعوت داوطلبانه مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و تاکید بر استفاده از ماسک تا ۱۵ آبان اجرا می شود.

وی اظهار کرد: در هر پایگاه سه نفر از داوطلبان هلال احمر حضور دارند و کنترل فشار خون، تب سنجی و اهدای ماسک به شهروندان و گردشگران از خدمات آنهاست.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: تاکنون در میدان مبارزه با کرونا توسط این جمعیت اقداماتی نظیر ضدعفونی معابر، تب‌سنجی مسافران و عزاداران، توزیع ماسک و آموزش‌های مقابله با ویروس صورت گرفته است.

خورشیدی ادامه داد: قطع زنجیره ویروس کرونا نیازمند عزم همگانی است و شهروندان در رعایت مسائل بهداشتی از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند.

ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده، در آستارا نیز به صاحبان مشاغل و قشرهای آسیب پذیر خسارت وارد کرده است.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =