۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84090239
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰ هزار شغل در گیلان ایجاد می شود

رشت ایرنا- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) از ایجاد ۶۰ هزار شغل در گیلان طی دو ساله آینده خبر داد و گفت: در تفاهم‌نامه‌ای که امروز با استانداری گیلان منعقد شد با اجرای ۱۰ هزار طرح در استان طی دو سال آینده ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود .

محمد مخبر غروب سه‌شنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گیلان در رشت اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها ۲ هزار و  ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وی بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی پیچیده و وسیع که قرار گرفتیم افزود: هدف همه این برخوردهایی که استکبار انجام می‌دهد ، مردم هستند و کمترین آسیب به کسانی که آنها ادعا  می‌کنند که هدف شان آنها و نظام است وارد می‌شود و مردم بیشتر از طریق معیشت تحت تاثیر قرار می گیرند.

 وی دشمن را دارای امکانات و ابزارهای قوی دانست و  جهاد و شهادت را یکی از ارزش‌ها و مولفه‌هایی خواند که دشمن از آن برخوردار نیست و گفت: مدیریت جهادی که مطرح می‌شود ابزاری است که در اختیار ما است اما در اختیار آنها نیست.

مخبر ادامه داد:  فرهنگ ایثار و شهادت در قاموس غربیان و دنیا نیست و در اسلام خودش را نشان می دهد البته تفاوت جنگ امروز با جنگ در دوران  هشت سال دفاع مقدس   مشخص بودن مرز دشمن و منطقه جنگ  است ؛ لیکن ما  امروز مواجه با جنگی هستیم که جغرافیای آن کل کشور است و آدم‌های متاثر از جنگ تمامی ملت ایران هستند .

وی  با بیان اینکه  مردم این مرز و بوم ویژه جوانان از ظرفیت ها و خلاقیت های بسیاری  در عرصه های مختلف برخوردار هستند،  تصریح کرد:  در جنگ اوایل انقلاب فاصله ما با دشمن  به لحاظ  ابزار و سلاح ها  کهکشانی بود اما امروز جنگ اقتصادی و بویژه اقتصاد دیجیتالی است بنابراین توانمندی ها و ظرفیت های ما با دنیا در یک وضعیت است.

وی تاکید کرد:  باید به مردم فرصت بدهیم  و امکانات و زمینه  را برای آنها  فراهم کنیم تا بتوانند خلاقیت شان را به صحنه بیاورند و  بر همین اساس امروز با استانداری گیلان توافقنامه را امضا کردیم که ۱۰ هزار طرح در استان ظرف دو سال با اشتغالزایی ۶۰ هزار نفر در این استان اجرایی شود .

 رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) از جمله اقدامات این ستاد را ساخت مدرسه ،مسجد ، بیمارستان، تولید ماسک، کاشت حلزون ، اهدای بسته های معیشتی عنوان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =