۲ دانش آموز مازندرانی برنده جایزه بنیاد البرز شدند

ساری - ایرنا - معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت که از ۲ دانش آموز استان در همایش ملی نخبگان جایزه بنیاد البرز معروف به نوبل ایرانی تجلیل شده است.

همایش بنیاد البرز از سال ۱۳۴۲ با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی از طریق اعطای «جوایز بنیاد البرز» توسط مرحوم حسینعلی البرز تاسیس و وقف شده است.

واجدین شرایط دریافت این جایزه که به جایزه حُسن تحصیل هم شهرت دارد از بین دانش‌آموزان ممتاز دوره‌­های تحصیلی متوسطه اول، دوم و نیز فنی حرفه‌ای و کاردانش (هنرستان) انتخاب می­‌شوند. در مرحله نخست اسامی دانش آموزان از طریق مسئولان استان­‌های کشور انتخاب شده و در مرحله نهایی توسط کمیته علمی جایزه بنیاد البرز مورد ارزیابی قرار می‌­گیرند. در نهایت دانش‌­آموزان برتر استان‌ها با بالاترین امتیاز به عنوان برگزیدگان نهایی کشور انتخاب می­‌شوند و به آنها جایزه بنیاد البرز شامل مبلغ نقدی و لوح تقدیر و تندیس همایش اهدا می­‌گردد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، اسفندیار نظری اسامی دانش آموزان مازندرانی برنده جایزه بنیاد البرز را " امیرحسین جانفـزا " از شهرستان بابل و " مهراوه اکبری " از ناحیه یک  ساری اعلام کرد.

وی تعداد دانش آموزان دریافت کننده جایزه بنیاد البرز در کشور را ۵۱ نفر اعلام کرد و گفت که به این دانش آموزان جایزه نقدی ۵۰ میلیون ریالی به همراه تندیس همایش و لوح قدردانی اعطا شده است.
نظری با اشاره به این که جایزه بنیاد البرز موسوم به نوبل ایرانی است، افزود : این بنیاد طی نیم قرن گذشته تاکنون چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسئولین کشوری محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه همایش بنیاد البرز امسال برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار شد، گفت : به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص کشور، برای اولین‌بار به‌صورت ارتباط ویدئو کنفرانس و هم‌زمان در تهران و ۱۷ مرکز استان در ادارات‌کل استانی اوقاف و امور خیریه سراسر کشور تشکیل گردید و از دانش‌آموزان برتر کشور با اهدا لوح، تندیس و جوایز نقدی قدردانی کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha