استقرار یک شرکت « مزرعه پرورش ماهی در قفس» در مرکز نوآوری کیش
عکس تزئینی است

کیش-ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: یک شرکت مزرعه پرورش ماهی در قفس در مرکز نوآوری کیش مستقر می‌شود.

غلامحسین مظفری صبح امروز به همراه رئیس جهاد دانشگاهی و در بازدید از مرزعه پرورش ماهی نیک‌زا  با اعلام این خبر افزود: سواحل کشور با ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر وسعت از ظرفیت ها و زیرساخت های خوبی برخوردار است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است و باید در این زمینه اقدامات موثری انجام شود.

وی ادامه داد: جزیره کیش به عنوان منطقه اقتصادی و گردشگر محور در جذب فعالان بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در کیش موفق عمل کرده و این منطقه می تواند کانونی برای فعالیت و توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس باشد.

 مظفری حمایت و همکاری جهاد دانشگاهی در خصوص توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس و ارتقاء فرآیند بسته بندی و عرضه محصولات با بهره گیری از امکانات حمل و نقل هوایی کیش در بستر شبکه آنلاین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با پیشرفت تکنولوژی می توان این محصولات را در بستر اینترنت به تمام نقاط دنیا ارائه کرد.

مدیرعامل شرکت نیک زا  نیز با بیان این که این مزرعه در بستر دریا، مجهز به ۲۴ قفس است و بر اساس آخرین دستاوردهای تکنولوژی پرورش ماهی در دریا با همکاری شرکت اکوا گروپ نروژ و همچنین با مشاوره شرکت آکوالند از ابتدای سال ۹۵ فعالیتش را آغاز کرده  گفت: هر قفس ظرفیت ۱۲۵ تا ۱۶۰ تن ماهی در گونه های مختلف دارد که توسط سیستم اتوماتیک، قفس ها هدایت و غذا دهی به ماهی ها در نوبت های مختلف بر اساس نیازشان تنظیم می شود.

حسین یوسفی به دمای بالای ۵۴ درجه و مسائل دیگر در این حوزه اشاره داشت و افزود: امکان فعالیت های غیر مکانیزه تحت هیچ شرایطی میسر نیست.به دلیل این که دما در تابستان خیلی بالا است و برای مزرعه‌ای با وسعت ۳ هزار تن، تولید سالیانه بدون سیستم های مکانیزه کار بسیار سختی است

شایان ذکر است این مزرعه پرورش ماهی در دریا، مجموعه ای است که تمام قسمت های صنعت پرورش ماهی در  قفس را پوشش می دهد و بر رعایت پروتکل، مانیتورینگ تور و قفس ها و بحث های تولیدی و رشد ماهی نظارت دقیق صورت می‌گیرد.

همچنین برداشت ماهی توسط دو شناور کاتاماران که در واقع تحت عنوان تراکتور مزرعه دریایی هستند فعالیت هایی مانند لنگر و چک لنگر و مانیتورینگ قفس ها و تعویض و شستشوی تور توسط دستگاه ها انجام می شود و این شرکت توانسته است مجموعه خود را به سه دستگاه مکش ماهی در دریا مجهز کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =