دستگاه های هشدار دهنده انتشار مونوکسید کربن در منازل تهران نصب شد

تهران- ایرنا-شهرداری منطقه ۱۳ تهران اعلام کرد: به منظور مقابله با خطرات گاز مونوکسید کربن، طرح ارتقا آگاهی عمومی شهروندان این منطقه اجرا و دستگاه های هشدار دهنده در منازل نصب شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ تهران، همزمان با گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل و مقابله با خطرات گاز مونوکسید کربن، طرح ارتقا آگاهی عمومی شهروندان در کاهش حوادث گاز مونوکسید کربن و اهدا دستگاه های هشدار دهنده با همکاری شهرداری منطقه ۱۳ اجرایی شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به قرار داشتن در فصول سرد سال و به منظور پیشگیری از افزایش آمار حوادث مربوط به مسمومیت بر اثر استنشاق گاز مونواکسید کربن، سازمان آتش نشانی و شهرداری منطقه ۱۳ اقدام به اجرای طرح مقابله با مخاطرات گاز منواکسید کربن کردند.  

در این طرح، ضمن بازدید کارشناسان از منازل شهروندان و نیازسنجی، نسبت به اهدا و نصب دتکتور گاز مونوکسید (دستگاه هشدار دهنده) اقدام شد و در حال حاضر این دستگاه در ۵۰ منزل مسکونی نصب شد.

همچنین، طی این اقدام ترویجی و خانه به خانه، مروجان ایمنی وآتش نشان داوطلب و کارشناسان خانه های سلامت با نصب پوستر و آموزش حضوری نسبت به ترویج و آموزش فرهنگ ایمنی و همچنین پیشگیری از ابتلا به کرونا در میان شهروندان اقدام کردند.

در این رزمایش سلامت که به مناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد، منطقه ۶ عملیات سازمان آتش نشانی، سپاه ناحیه کمیل، اورژانس شرق تهران اداره سلامت و شهرداری ناحیه ۲  با مدیریت ستاد پیشگیری و مدیریت بحران منطقه۱۳ همکاری کردند.  

همچنین حوزه خدمات شهری و آتش نشانی در این طرح، نسبت به ضدعفونی و گندزدایی معابر محدوده محله اشراقی اقدام کرد.

منطقه ۱۳ شهردای تهران یکی از مناطق شهری تهران است. این منطقه که در شرق تهران قرار دارد از شمال به خیابان دماوند، از شرق به بزرگراه یاسینی، از جنوب به خیابان پیروزی و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =