رییس دادگستری الیگودرز: برگزاری مراسم عزا و عروسی از مصادیق جرم مشهود است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس دادگستری الیگودرز گفت: برگزاری مراسم عزا و عروسی از مصادیق جرم مشهود است و با این موارد برخورد قاطع و قانونی می‌شود.

 امیر هوشنگ فتحی روز سه شنبه با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا و وضعیت فوق بحرانی شهرستان الیگودرز افزود:از روز گذشته که با هدف حفظ سلامت جامعه  طرح محدودیت ها آغاز شد مردم همکاری خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشته اند و  از کسبه و صنوف مشمول مصوبه و همچنین مردم که مسئولانه، مسئولیت اجتماعی خود درقبال آحاد جامعه را نمایش گذاشتند ودرعصر ارتباطات فراگیر عیار فرهنگ بالای این دیار را در معرض قضاوت همگان قرار دادند، قدردانی می کنیم.

وی افزود : امیدواریم  روند همراهی مردم  تا ریشه کن شدن این ویروس عالم گیر و سرکش تداوم داشته باشد و آن عده از افراد بی مبالات که با رفتارهای خطر آفرین خود سلامت جامعه را در معرض تهدید جدی قرار میدهند خود را به خیل عظیم مردم قانونمند ملحق نمایند.

فتحی با تاکید بر لزوم حفظ سلامت مردم  گفت : بدیهی است این افراد  در صورت اصرار بر رفتارهای پر خطر از قبیل برگزاری مراسم  ختم ،عروسی و غیره که از مصادیق جرم مشهود میباشد مورد بازخواست قرار گرفته و مرجع انتظامی نسبت به دستگیری و دلالت افراد خاطی بصورت تحت الحفظ به مرجع قضایی اقدام خواهد کرد و برخورد قانونی قوه قضائیه برای این قبیل افراد که  سلامت عمومی جامعه را با مخاطره مواجه ساخته اند ، بسیار شدید و  سختگیرانه خواهد بود.

رییس دادگستری الیگودرز با اشاره به اینکه از جمله عوامل افزایش مبتلایان حضور در مراسم عزا و عروسی می باشد افزود: برگزاری مراسم ختم و عروسی تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ادای احترام به شهدای عزیز حوزه سلامت به تلاشهای شبانه روزی متولیان سلامت جامعه اعم از کادر پزشکی وپرستاران که تمام توان خود را جهت خدمت به مردم بکار بسته اند، اشاره نمود  و افزود : خدمات صادقانه این عزیزان در حافظه ها ماندگار و مردم برای همیشه قدردان زحمات بی شائبه آنها خواهند بود و البته درپیشگاه خالق هستی ماجور هستند.


وی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاههای اجرایی مربوط به حوزه سلامت جامعه به وظایف و تکالیف قانونی خود در جهت برون رفت از این شرایط سخت و نفس گیر به درستی عمل نمایند، افزود: بدیهی است با مدیران درصورت ترک فعل و رفتارهای موثر در ایجاد بستر آسیب زا به سلامت مردم برخورد بدون اغماض  قاطعانه صورت خواهد گرفت و هیچگونه عذر و بهانه ای پذیرفته نخواهد شد و قطعا   تقدیر مدیران سخت کوش و دلسوز جهت  قطع زنجیره شیوع این ویروس در دستور کار شورای تامین قرار خواهد گرفت.

فتحی  گفت: از مردم مومن و نجیب این دیار انتظار داریم ضمن همراهی با مسئولین جهت عملیاتی نمودن مصوبات ستاد کرونا شهرستان و رعایت پروتکل ها همچنان از سفرهای غیر ضروری اجتناب  نموده و بجز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند واز حضور در مراسم ختم و عروسی و غیره اکیدا خودداری نمایند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها