نهادها و دستگاه ها ی اجرایی قزوین ملزم به معرفی سخنگوی رسانه ای هستند

قزوین - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت : با مصوبه شورای اطلاع رسانی این استان نهادها و دستگاه ها ی اجرایی ملزم به معرفی سخنگو یا رابط رسانه ای شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمد حسین اسماعیلی، با بیان اینکه رسانه‌ها باید منابع خبری خود را با دقت انتخاب کنند افزود: در همین راستا باید دستگاه‌های اجرایی، افرادی را به عنوان منابع خبری معرفی کنند تا از سوی شورای اطلاع رسانی استان به اطلاع رسانه‌ها برسد. 
وی در توضیح این مصوبه یادآورشد: با توجه به اینکه مدیران نهادها و دستگاههای اجرایی موظف به پاسخگویی به رسانه ها هستند باید برای شفافیت و اطلاع رسانی دقیق، نسبت به معرفی سخنگو و یا هر یک از مدیران و معاونین خود برای انجام مصاحبه و دادن اطلاعات دستگاه به رسانه ها و خبرگزاری ها اقدام و به دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان (اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی) معرفی نمایند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ، در این راستا افرادی غیر از سخنگوی معرفی شده حق مصاحبه از طرف دستگاه با رسانه ها را ندارند.
اسماعیلی ادامه داد: مقرر شد کلیه رسانه های استان نیز جهت دریافت اطلاعات صرفاً با سخنگو و یا مدیر کل و یا افراد معرفی شده رسمی دستگاه مصاحبه نمایند.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی استان برای جلوگیری از گمانه زنی در حوزه رسانه باید برای شفاف سازی و اطلاع رسانی پروژه‌های مهم خود اقدام کنند و زمینه تولید و انتشار اخبار را در آن حوزه فراهم نمایند.

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین در پایان یادآور شد: رسانه‌ها هم لازم است تکذیبیه‌ها و جوابیه‌های دستگاه‌های اجرایی استان را نیز براساس قانون مطبوعات چاپ و منتشر کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =