قرارگاه محرومیت زدایی به سایر مناطق محروم ایلام تعمیم می یابد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با اشاره به عملیات عمرانی و اعتبارات تخصیص یافته در دو شهرستان ملکشاهی و هلیلان، گفت: قرارگاه محرومیت زدایی به سایر مناطق محروم و کم برخوردار استان تعمیم خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در نشست محرومیت زدایی هلیلان و ملکشاهی اظهار داشت: آغاز محرومیت زدایی در دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی با ایجاد قرار گاه همراه بود که چهار کمیته محرومیت‌زدایی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی فعالیت می کنند.

وی افزود: مقرر شده است قرارگاه محرومیت زدایی با حضور مدیران استان و فرمانداران دو شهرستان بصورت ماهیانه تشکیل جلسه دهد و در این جلسات روند خدمات‌دهی و رفع مسایل و مشکلات زیرساختی و عمرانی در دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی بررسی شود.

استاندار ایلام در خصوص تکمیل بیمارستان شهرستان ملکشاهی نیز افزود: به دلیل اینکه این پروژه از خواسته های عمومی مردم شهرستان است این طرح باید ظرف سه ماه آینده تکمیل و راه اندازی شود.

وی اضافه کرد: اگر چنانچه بیمارستان ملکشاهی تا سه ماه آینده تکمیل نشود این پروژه به پیمانکار دیگر جهت تکمیل واگذار خواهد شد.

سلیمانی دشتکی در ادامه با اشاره به ساخت مسکن محرومان توسط بنیاد مسکن و پرداخت تسهیلات آن توسط بانک های استان افزود: بانک ها باید ضمن حذف بند اعتبار سنجی و قبول ضمانت زنجیره ای روند پرداخت این تسهیلات را به افراد نیازمند تسهیل کنند.

وی از رییس دانشگاه علوم پزشکی استان خواست که تا هفته آینده درخصوص شروع به کار بیمارستان درمان بستر کهره و پروژه‌های بهداشت و درمان هلیلان و تخصیص ۵۰ درصد اعتبار لازم، رایزنی های لازم را با وزارت بهداشت  بعمل آورد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد : جهت تسریع در تامین تجهیزات پزشکی و سونوگرافی دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی بصورت مشارکتی ۵۰ درصد مساعدت خواهند کرد.

وی در ارتباط ویدیو کنفرانسی از  مدیرکل جهاد کشاورزی استان خواست حداقل تا نیمه آذر ماه سال ۹۹ طبق زمانبندی مشخص پمپاژ میدر علیا منطقه زردلان به بهره برداری برسد.

استاندار ایلام تاکید کرد: بنیاد مستضعفان کشور با دریافت مستندات لازم طرح ها در دو شهرستان هدف، پروژه‌های عمرانی و زیرساختی با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در این ۲ شهرستان را نیز تکمیل می کند.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: طی جلسات و رایزنی های صورت گرفته با بنیاد مستضعفان امکان افزایش بودجه جهت محرومیت زدایی این دو شهرستان نیز وجود دارد و همچنین بنیاد بصورت موردی و پروژه ای در سایر شهرستان های استان برای محرومیت زدایی اقدام می کند.

وی با بیان اینکه تنها در ۲ استان ایلام و سیستان بلوچستان، ۲ شهرستان تحت پوشش بنیاد مستضعفان قرار گرفته اند، اظهار داشت: باید همه مدیران دستگاه‌ اجرایی استان و فرمانداران این دو شهرستان از فرصت ایجاد شده جهت آبادانی و تکمیل طرح‌های عمرانی و زیرساختی استان و شهرستان ها تمام تلاش خود را بکار گیرند. 

استاندار ایلام در ادامه ضمن تشکر از اقدامات بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان افزود: همکاری و تلاش های دو بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی و هماهنگی دستگاههای اجرایی استان باعث شد که بخش زیادی از مشکلات زیرساختی و عمرانی دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی رفع شود.

به گزارش ایرنا، استاندار ایلام در این نشست در تماس تلفنی با معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواستار تخصیص ۲۰ میلیارد ریال کمک جهت تکمیل پروژه‌های بهسازی روستای و تکمیل این طرح‌ها در دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی شد که این درخواست مورد موافقت معاون بازسازی  مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرارگرفت.

این نشست با حضور استاندار، معاون عمرانی استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی برگزار شد و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی بصورت ویدیو کنفرانسی روند پیشرفت پروژه‌های بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی و قرارگاه محرومیت زدایی را در دو شهرستان هلیلان و ملکشاهی تشریح کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =