انصارالله: ائتلاف متجاوز سعودی مسئول ترور وزیر ورزش یمن است

تهران - ایرنا - دفتر سیاسی «جنبش انصارالله» امروز (سه شنبه) در بیانیه‌ای به ترور وزیر ورزش و جوانان یمن واکنش نشان داد و ائتلاف متجاوز سعودی را مسئول این "جنایت" معرفی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از وبگاه جنبش انصارالله، دفتر سیاسی این جنبش در این بیانیه‌، جنایت ترور "حسن زید" وزیر ورزش و جوانان "دولت نجات ملی یمن" در صنعاء را محکوم کرد.

انصارالله در این بیانیه از دستگاه‌های ذی ربط در یمن خواست تا عاملان این جنایت را تحت تعیقب قرار داده و برای محاکمه و مجازات تحویل قانون و عدالت دهند.
دفتر سیاسی جنبش انصارالله ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی سعودی را مسئول جنایت ترور زید دانست و افزود: آنچه که ائتلاف سعودی برای ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در پایتخت یمن تلاش می‌کند، تحقق نخواهد یافت.
در ادامه بیانیه آمده است که ملت یمن باید با حضور گسترده خود در مراسم سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص)، این جنایت دردناک را محکوم کنند.
دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن خطاب به ائتلاف سعودی اعلام کرد: حمله، محاصره و جنایت شما در حق ملت یمن، باعث ناامیدی مردم و اعتقاد راسخ آنها به طرح آزادی کشور از چنگ اشغالگران و تحقق پیروزی نخواهد شد.
حسن زید وزیر ورزش و جوانان دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعاء، صبح سه شنبه هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

عربستان به همراه امارات و چند کشور دیگر عربی و با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از سال 94 جنگ علیه ملت یمن را آغاز کرده و با محاصره دریایی، زمینی و هوایی این کشور موجب بروز بدترین بحران انسانی در یمن شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =