انتخابات مجازی شوراهای دانش‌آموزی مدارس استثنایی کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش‌آموزی روز سه‌شنبه در ۳۹ مدرسه با نیازهای ویژه استان کردستان و به صورت غیر حضوری و الکترونیکی آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا ثبت‌نام دانش‌آموزان برای انتخابات، تبلیغات نامزدها و رای گیری شوراهای دانش آموزی با شعار «شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب» در بستر فضای مجازی شاد برگزار ‌شد.

خلیل رنجبر با بیان اینکه انتخابات شورای دانش‌آموزی در فضای مجازی تجربه جدید تربیتی و اجتماعی است، افزود: این انتخابات هم‌اکنون در ۳۹ مدرسه استثنایی استان بصورت مجازی در حال برگزاری است.

وی تاکید کرد: ‌حضور دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در عرصه انتخاباتی، نشانگرتوانمندی، لیاقت و پشتکار آنان است.

رنجبر یادآور شد: در این دوره ۱۱۲ دانش آموز به عنوان اعضای اصلی و علی البدل شورای دانش‌آموزی انتخاب می‌شوند.
رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: ترکیب اعضای شورای دانش‌آموزی در مدارس با نیازهای ویژه دارای جمعیت از ۵۰ تا ۱۰۰ دانش آموز پنج نفر و از ۱۰۰ دانش آموز به بالاتر هفت نفر به عنوان اعضای اصلی و ۲ نفر بعنوان اعضای علی البدل است.
وی اضافه کرد: گروه‌های مختلف دانش‌آموزی دختر و پسر با نیازه ویژه دوره‌های تحصیلی ابتدایی (سوم ابتدایی به بالا)، متوسطه دوره اول و دوم در این انتخابات شرکت دارند.
رنجبر افزود: شورای دانش‌آموزی یک سرمایه نامشهود در مدرسه است که بسترهای لازم را برای ورود دانش‌آموزان به اجتماع و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی فراهم و با هم‌افزایی مثبت در بین دانش‌آموزان به مسوولان مدرسه کمک می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =