دوئل نفس‌گیر مقصودلو با نفر اول جهان در شطرنج آنلاین

تهران- ایرنا- «پرهام مقصودلو» نفر نخست ریتینگ شطرنج ایران به زودی رقابتی سخت با «مگنوس کارلسن» نفر اول شطرنج دنیا به شکل آنلاین خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، مسابقات شطرنج آنلاین به عنوان جایگزینی برای مسابقات حضوری در زمان شیوع ویروس کرونا تبدیل شده و بسیاری از نامداران این رشته در این مسابقات حضور پیدا خواهند کرد. در جدیدترین این رقابت‌ها قرار است «پرهام مقصودلو» نفر اول شطرنج ایران در تورنمنتی شرکت کند که چند تن از بزرگان شطرنج جهان در آن حضور دارند. این رقابت‌ها با حضور ۱۶ بازیکن برتر از یازدهم آبان پیگیری و تا بیست و سوم این ماه ادامه خواهد داشت.

مقصودلو که عنوان قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه دارد، در نخستین دیدار خود باید به مصاف «مگنوس کارلسن» نفر اول شطرنج دنیا برود. کارلسن چندی پیش موفق شد در رقابت‌های سوپرتورنمنت حضوری شطرنج در بین قدرت‌های برتر جهان، عنوان قهرمان را از آن خود کند. فیروزجا دیگر شطرنج‌باز ایرانی در آن تورنمنت نایب قهرمان شد.  

هیکارو ناکامورا، لوون آرونیان،  فابیانو کاروانا، وسلی سو، ماکسیم واشیه لاگراو و دیگر شطرنج بازان برتر جهان در این تورنمنت حضور دارند. همچنین علیرضا فیروزجا در این مسابقات دست به مهره می‌شود. او در بازی نخست به مصاف ولادیمیر فدوسیف خواهد رفت.  

 این رقابت که به صورت تک حذفی برگزار می شود، با جایزه ۱۰۰ هزار دلاری همراه است.   

مگنوس کارلسن نابغه بلژیکی شطرنج جهان اکنون در صدر ریتینگ جدول مردان فیده قرار دارد و شکست دادن او کار بسیار دشواری به شمار می‌رود. البته پیش از این و در رقابت‌های آنلاین بنتربلیتس که سایت جهانیchess۲۴ برگزار کرد، فیروزجا ضمن غلبه بر ماگنوس کارلسن توانست به عنوان قهرمانی برسد. این مسابقات اواخر فروردین‌ماه ۹۹ برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =