تسهیلات مورد نیاز برای راه‌اندازی مرغداری صنعتی سامان تامین می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: تسهیلات مورد نیاز برای احیاء و راه‌اندازی مرغداری صنعتی سامان در چهارمحال و بختیاری تامین و پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل لله‌گانی روز سه‌شنبه در نشست بررسی موانع و مشکلات توسعه و اشتغال‌زایی شهرستان سامان تاکید کرد: افزایش سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در این استان از برنامه‌های زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

وی افزود: به‌همین منظور بازدیدهایی از سوی گروه‌های مختلف در تمامی شهرستان‌های استان انجام شده تا نسبت ظرفیت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاریی شناسایی شود.

لله‌گانی تصریح کرد: پس از شناسایی و بررسی ظرفیت‌های شهرستان‌های استان نسبت به سرمایه‌گذاری مستقیم و یا پرداخت تسهیلات با هدف ایجاد تحول در حوزه‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی این استان اقدام می‌شود.

وی یادآور شد: شهرستان سامان در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، صنعت و دامپروری از ظرفیت بسیار مطلوب و بالایی برخوردار است که امکان جذب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران همچنین گفت: این بانک روش‌های سرمایه‌گذاری مشارکتی در شهرستان شهرکرد را بررسی و نسبت به عملیاتی کردن طرح‌های حوزه‌های مختلف اقدام می‌کند.

لله‌گانی روز سه‌شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان شهرکرد که با حضور مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر کشور و مدیرکل برنامه‌ریزی اقتصادی وزارت کار و رفاه اجتماعی  کشور و تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری برگزار شد، تاکید کرد: به‌ همین‌ منظور از ظرفیت‌های سه‌گانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شامل بانک رفاه کارگران، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید استفاده می‌شود.
وی افزود:این استان در حوزه‌های مختلف قابل سرمایه‌گذاری اقتصادی به‌ویژه در بخش‌های کشاورزی، دامپروری، شهرداری‌ها، میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ظرفیت مطلوبی دارد.
لله‌گانی تصریح کرد: بانک رفاه کارگران آمادگی دارد تا به طرح‌های دارای ظرفیت سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری تسهیلات مورد نیاز را در قالب بسته‌های اقتصادی پرداخت کند.
وی یادآور شد: در این راستا ضرورت دارد تا پتانسیل‌ها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان به ‌خصوص در شهرستان شهرکرد شناسایی و اعلام شود تا بتوان پس از بررسی‌های کارشناسی نسبت به تخصیص و پرداخت تسهیلات مورد نیاز از منابع مختلف اقدام کرد.

به گزارش ایرنا، معاونان و مدیران عامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی موانع و مشکلات توسعه چهارمحال و بختیاری و ارایه روش‌های سرمایه‌گذاری با استفاده از منابع و ظرفیت‌های ملی به مدت دو روز در استان حضور دارند.

سامان در ۱۶ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =