استاندار فارس: تمام مشکلات اقتصادی کشور را نباید از عملکرد مدیران دید

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با اشاره به اینکه نباید تمام مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از سیاستگزاری دولت و عملکرد مدیران دانست گفت: همه مدیران و مسئولان باید آنجا که دولت اقدامات و عملکرد مناسبی داشته از آن دفاع کنند.

عنایت‌الله رحیمی، سه‌شنبه در جلسه با فرمانداران استان که به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد افزود: قطعا عملکرد دولت در شرایط تحریم و فراگیری کرونا قابل دفاع است و مدیران دولتی به ویژه فرمانداران موظفند با دفاع منطقی، شفاف و اصولی به تخریب‌ها پاسخ دهند.

وی ادامه داد: امروز تحریم‌ها، نوسان نرخ ارز، موانع پیش روی مراودات بانکی و نقل و انتقال پول از یک سو و همه گیری ویروس کرونا از سوی دیگر مشکلات بسیاری را برای دولت و مردم ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: باید در بیان مشکلات جانب انصاف را رعایت کرد و در کنار بیان مشکلات اقتصادی که کشور با آن مواجه است، موانع و مشکلاتی که کشور با آن مواجه هست را نیز بیان کرد.

او اظهار داشت: بیان یک طرفه مشکلات اقتصادی بدون پرداختن به علت واقعی بروز آنها و دولت را مقصر تمام این مشکلات دانستن صحیح نیست و باید این مسائل را به دقت برای مردم تبیین و در خصوص آنها روشنگری کرد.
استاندار فارس، با اشاره به تاکید و توجه ویژه دولت به سه مقوله سلامت، معیشت و امنیت افزود: فرمانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان‌ها باید این سه مهم را در دستور کار خود قرار دهند.
رحیمی تصریح کرد: بدون ارتباط و مراوده با دنیا نمی‌توان بر تمام مشکلات موجود غلبه کرد و در شرایطی که تحریم‌ها ارتباط با بسیاری کشورها را مشکل کرده و به افزایش قیمت تمام شده کالا دامن زده است انتظار داریم با پیگیری و احصاء مشکلات و هماهنگی میان قوا، راهکارهای مناسبی برای عبور از این شرایط ارائه شود.
وی، ضمن تاکید بر لزوم توجه به کنترل و نظارت بر بازار گفت: فرمانداران باید بازرسی و حضور در بازار را به صورت جدی دنبال کنند و بر وضعیت قیمت‌گذاری در بازار شهرستان‌ها نظارت مستقیم داشته باشد چرا که مردم کوتاهی در بحث نظارت بر بازار و تفاوت در قیمت‌ گذاری‌ها را نمی‌پذیرند.
استاندار فارس افزود: واحدهای تولیدی که کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید دارند نیز باید شناسایی شوند و تدابیر لازم برای احیای واحدهای راکد نیز باید اندیشیده شود.
رحیمی گفت: همچنین واحدهای تولیدی که در تملک بانک‌ها قرار گرفته‌اند نیز باید شناسایی شده و تکلیف واحدهای غیرقابل احیاء نیز مشخص شود.
او اضافه کرد: فرمانداران باید برای تکمیل سرمایه‌گذاری با تاکید بر طرح‌های با پیشرفت حدود ۶۰ درصد و تلاش برای شناسایی طرح‌های عمرانی قابل واگذاری به بخش خصوصی با توجه به ظرفیت‌های قانونی اقدام کنند.
وی، از شهرداری‌های استان خواست که در زمینه خدمات‌رسانی به مردم فعال‌تر از گذشته عمل کرده و نظافت شهر و پرداخت حقوق کارکنان را به عنوان اولویت دنبال کنند.
استاندار فارس، با اشاره به مشکلات امنیتی و اقتصادی ناشی از حضور اتباع غیرمجاز بیگانه در این استان گفت: فرمانداران باید برای طرد اتباع غیرمجاز تا پایان تلاش خود را افزایش دهند.
رحیمی، بر لزوم رصد فضای مجازی از سوی فرمانداران و تشکیل کمیته فضای مجازی توسط فرمانداری‎ها ادامه داد: باید برای اقناع افکارعمومی و دفاع از عملکرد دولت محتوای لازم تولید شود و فرمانداران در فضای مجازی پاسخگوی مردم باشند.
وی افزود: سیاست دولت، تعامل مثبت با همه ارکان حاکمیت همراه با حفظ شان، اقتدار و اختیارات دولت است و فرمانداران نیز باید همین رویه را در پیش گیرند.

اخبار مرتبط