۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۵
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 84090057
۰ نفر

برچسب‌ها

 قرارگاه امنیت غذایی در کازرون راه اندازی شد

شیراز - ایرنا- قرارگاه امنیت غذایی با هدف افزایش تولید محصولات کشاورزی و ایجاد امنیت غذائی در شهرستان کازرون راه اندازی شد.

سعید حسن شاهی مسئول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه فجر استان فارس روز سه شنبه در حاشیه آغاز به کار این قرار گاه در گفتگو با خبر نگار ایرنا گفت : استفاده از توان و ظرفیت مهندسان بسیجی تائیر انکار ناپذیری در افزایش تولیدات کشاورزی و رسیدن به خودکفائی به ویژه در تولید محصولات استراتژیک مانند گندم ، جو ، کلزا ،  ذرت در راستای  تحقق اهداف اقتصادمقاومتی خواهد داشت .

وی اظهار داشت : شناسائی و فعال سازی ظرفیت های راکد حوزه کشاورزی با استفاده از مربیان مجرب از اهداف دیگر راه اندازی قرارگاه امنیت غذائی است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون هم گفت : امنیت غذایی به عنوان یکی از ارکان اصلی و تاثیر گذاردر رفع تهدیدات و تامین امنیت روانی جامعه نقش عمده ای دارد.

حمید رشیدی با اشاره به اینکه یکی از اهداف جهش تولید استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود و به کارگیری نیروهای کارآمد است افزود: استفاده از ظرفیتهای بسیج مهندسین کشاورزی برای انتقال دانش روز و فناوری نوین تغییر رفتار حرفه ای و افزایش سطح دانش کشاورزان  و افزایش بهره وری در تولید می شود.

داریوش دهقان معاون استاندر و فرماندار ویژه کازرون هم ضمن حمایت از راه اندازی این قرار گاه در شهرستان کازرون با ارائه توصیه های لازم به کشاورزان در جهت همکاری با قرارگاه  امنیت غذائی در کازرون  گفت:  با توجه به توانمندی های موجود و آب و خاک مناسب در شهرستان کازرون  رسیدن به خود کفائی و قطع وابستگی در محصولات کشاورزی با تلاش و همت  کشاورزان محقق خواهد شد.

  کشاورزان شهرستان کازرون نیز نقطه نظرات خود را در بحث مشکلات و بعضی از موانع موجود کشاورزی بیان کردند.

اخبار مرتبط