رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارچه زعفران تربت‌حیدریه الزامی است

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارچه خرید و فروش زعفران این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به اوجگیری ویروس کرونا در مرحله سوم، هرگونه بی‌توجهی مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خسارت جبران ناپذیری به همراه دارد.

حسین ابراهیمی‌پور روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از بازارچه خرید و فروش زعفران تربت‌حیدریه افزود: بازار گل زعفران این شهرستان بزرگترین بازار گل شرق کشور است که در فصل برداشت این محصول روزانه شمار زیادی از مردم به آن مراجعه می‌کنند و بر همین اساس حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مجموعه بسیار ضروری است.

وی ادامه داد: در بازدید امروز مشخص شد که بیشتر نکات بهداشتی در این محل رعایت شده است با این حال تاکید می‌شود در شرایط بحرانی فعلی نیاز است مردم دقت بیشتری به خرج دهند و  از رعایت دستورالعمل‌های پیشگیرانه غافل نشوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و مراقبت‌های فردی را سه اصل مهم در هنگام مراجعه به اماکن عمومی از جمله بازار گل زعفران عنوان کرد و از اقشار مختلف مردم خواست با رعایت این نکات به کنترل بیماری کرونا در منطقه کمک کنند.

بزرگترین بازارچه فروش زعفران کشور در آستانه فصل برداشت این محصول با حدود هشت هزار مترمربع وسعت در نزدیکی پایانه مسافربری تربت‌حیدریه از ۲۰ مهرماه امسال به مدت ۵۵ روز آغاز به کار کرده است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تا روز گذشته، ۱۲۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی این شهر بستری شده اند که این تعداد از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در مناطق زیرپوشش این واحد دانشگاهی، به بالاترین حد خود رسیده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۳ هزار و ۲۹۹ تن رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha