پیشگیری از وقوع جرم در استان قزوین، وظیفه تمامی دستگاه‌ها است

قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری استان قزوین گفت:همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند، پیشگیری از وقوع جرم وظیفه تمامی دستگاه‌ها است و مدیران ادارات و نهادها در صورت ترک فعل در این زمینه، باید پاسخگو باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه رییس حوزه قضایی بخش دشتابی، افزود: خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی که مشروعیت آن برگرفته از ولایت اهل بیت (ع) است، توفیق الهی محسوب می‌شود و باید به پست‌ها به عنوان امانتی از سوی مردم نگاه کنیم.
مقام ارشد قضایی استان افزود: آسیب‌های اجتماعی، درد مشترک جامعه هستند و باید هرکس به سهم خود برای مقابله با آنها اقدام کند؛ همه ما از مردم تا مدیران در برابر جامعه مسوول هستیم و باید تمام سعی و تلاش خود را برای آگاه سازی مردم و رفع مشکلات جامعه به کار بندیم.
رییس کل دادگستری استان قزوین استان بیان کرد: دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه ستمدیدگان است و برخورد ما با کسانی که از طریق قانون شکنی موجب تضییع حقوق عمومی و ایجاد ناامنی می شوند، سخت و بازدارنده خواهد بود زیرا امنیت خط قرمز دستگاه قضایی است.
وی در ادامه بیان داشت: اگر این نظام امروز در اوج قله‌های افتخار ایستاده است به خاطر دلاور مردی‌های شهدا است و ما باید از این رو خود را مدیون خون پاک شهیدان بدانیم.
حجت الاسلام و المسلمین قدرتی گفت: مطابق  سیاست‌های کلی قوه قضاییه از هر اقدام قانونی که منجر به اصلاح فرد خاطی، کاهش ورودی پرونده و جمعیت کیفری گردد، استقبال می‌کنیم.
رییس کل دادگستری استان قزوین اذعان کرد: ظلم ستیزی، دفاع از حق مظلوم و عدالت محوری به عنوان یک تکلیف و مسوولیت برعهده قضات نهاده شده است و کار و تلاش قضات در مسیر هدایت انسان‌ها بوده و نمی‌توان آن را با حقوق، ارج و مزد ارزشیابی کرد.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام علی عرب محمدی به عنوان رییس حوزه قضایی بخش دشتابی معرفی شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =