۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۳
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 84090030
۰ نفر

برچسب‌ها

معرفی برندگان سال ۲۰۲۰ جایزه شعر «فوروارد»

تهران- ایرنا- برندگان بیست‌ونهمین دوره جوایز شعر «فوروارد» به میزبانی کتابخانه بریتانیا معرفی شدند.  

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه رسمی بنیاد فوروارد آرتس/ Forward Arts Foundation، برندگان جوایز شعر فوروارد روز یکشنبه بیست و پنج اکتبر (۴ آبان ۹۹) در رویدادی به میزبانی کتابخانه بریتانیا معرفی شدند.

جایزه ۱۰ هزار پوندی فوروارد برای بهترین مجموعه شعر به سال هوا/ The Air Year اثر کرولاین برد (Caroline Bird) نویسنده و نمایشنامه‌نویس انگلیسی رسید و ویل هریس نویسنده انگلیسی چینی‌تبار با مجموعه شعر رندانگ/ Rendang جایزه ۵ هزار پوندی بهترین کتاب شعر اول را از آن خود کرد.

شعر معجزات کوچک/The Little Miracles از ملیکا بوکر شاعر و نویسنده انگلیسی نیز به عنوان بهترین تک‌شعر سال انتخاب شد و جایزه یک هزار پوندی فوروارد را در این بخش دریافت کرد.  

جایزه ادبی «فوروارد» اولین‌بار در سال ۱۹۹۱ با هدف افزایش مخاطبان شعر و معرفی شاعران تازه‌کار در انگلیس و ایرلند راه‌اندازی شد و از آن سال هر ساله برگزیدگان را در سه بخش بهترین مجموعه شعر، بهترین کتاب شعر اول و بهترین تک شعر معرفی می‌کند. از مشهورترین برندگان تاریخ جوایز فوروارد می‌توان به شیموس هینی شاعر ایرلندی و تِد هیوز نویسنده و مترجم انگلیسی اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =