پلیس ساوه هشت میلیارد ریال لوازم خانگی و ۲۴ تن ذرت قاچاق کشف کرد

ساوه - ایرنا- تلاش ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی شهرستان ساوه در ۲۴ ساعت اخیر منجر به کشف هشت میلیارد ریال لوازم خانگی و ۲۴ تن ذرت خارجی قاچاق شد.


به گزارش ایرنا و نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان مرکزی روز سه شنبه در خصوص کشف لوازم خانگی قاچاق در ساوه، اظهار داشت: پنج کامیون قاچاق بر در عملیات پلیس توقیف و انواع لوازم خانگی به ارزش هشت میلیارد ریال از آنها کشف شد.

 سردار «حسن مفخمی شهرستانی» در مورد جزئیات این خبر، افزود: این کشفیات در تداوم طرح های عملیاتی پلیس برای مبارزه با قاچاق کالا و ضمن تحقیقاتی جامع از فعالیت قاچاقچیان در شهرستان ساوه محقق شد.

 وی ادامه داد: پلیس شهرستان ساوه در یک عملیات برنامه ریزی شده موفق به شناسایی و توقیف این کامیون ها در محور منتهی به تهران شد.

سردار مفخمی شهرستانی با اشاره به حرکت این محموله های قاچاق از یکی از استان های جنوبی به مقصد تهران، اظهار داشت: در این عملیات هفت قاچاقچی که مدارک معتبر برای حمل قانونی کالاهای کشف شده را در اختیار نداشتند، دستگیر شدند. 
 
 به گفته او، متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند. 
 

کشف ۲۴ تن ذرت قاچاق در ساوه  

 در خبری دیگر، فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از کشف بیش از ۲۴ تن ذرت قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبرداد. 
  
سرهنگ «علی اکبر عیسی آبادی» گفت: در اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا، کارآگاهان مبارزه با کالای قاچاق پلیس آگاهی پس از اطلاع از این محموله با فعال سازی گشت های کنترلی در محورهای مواصلاتی شهرستان مستقر شدند. 
 
وی گفت: ماموران انتظامی در محور سلفچگان به ساوه موفق به شناسایی یک دستگاه کامیون حامل بار ذرت شدند. 
 
سرهنگ عیسی آبادی تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی و بازرسی از این خودرو مقدار ۲۴ هزار و ۴۶۰ کیلوگرم ذرت خارجی بدون مجوز کشف شد. 
 
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه گفت: پرونده ای در این رابطه تشکیل و راننده خودرو برای اقدامات قانونی به مرجع قضائی معرفی شد. 
 
وی اظهار داشت: طرح برخورد با قاچاقچیان و متهمان اقتصادی با جدیت و استمرار در سطح شهرستان ساوه تداوم خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =