اصلاح موتورخانه شهروندان یزدی هزینه گاز را ۱۰ درصد کاهش می دهد

یزد- ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: با اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری ، حدود ۱۰ درصد در مصرف گاز هر مشترک صرفه‌جویی می شود.

علی اکبر میدانشاهی روز سه شنبه در نشست بر خط( آنلاین) خانه مطبوعات  استان یزد تصریح کرد: اجرای کامل این طرح علاوه بر کاهش میزان آلاینده های زیست محیطی و حفظ هوای پاک ، تقلیل هزینه گاز مصرفی مشترکان و صرفه‌جویی در مصرف گاز بخش خانگی- تجاری را به دنبال دارد و سبب تحقق شعار « گاز- برای-همه - نسل ها »می‌شود و گاز طبیعی به عنوان یک انرژی پاک از طریق طبیعت در اختیار ما قرار گرفته لذا حفظ آن برای نسل های آینده که حق مسلم آنهاست بر عهده ماست.

وی اضافه کرد: همچننی طرح یاد شده سبب  اشتغال زایی برای صاحبان فن و صنعت گرانی که در شرکت های تأسیساتی استان مشغول به کار هستند نیز می‌شود .

به گفته میدانشاهی با آغاز اجرای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه واحدهای مسکونی و تجاری این اقدام رایگان انجام و مردم نباید مبلغی پرداخت کنند،مشترکان خانگی و تجاری گاز طبیعی که دارای موتورخانه مرکزی هستند، می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران و شرکت گاز استان به ترتیب نشانی به  www.nigc.ir و www.nigc-yazd.ir  مراجعه و ثبت نام کنند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در برگیرنده سه اقدام مهم شامل اصلاح و ترمیم عایق کاری، تنظیم مشعل و نصب سیستم ضد رسوب موتورخانه واحدهای تجاری و مسکونی است.

مدیرعامل شرکت گاز یزد افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۹۲ درصد خانوارهای روستایی استان به گاز طبیعی دسترسی دارند و از ۶۹۵ روستای واجد الشرایط تاکنون ۵۶۴ روستا تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارد و گازرسانی به ۱۲۵ روستای دیگر هم در دست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: یزد از نظر میزان مصرف گاز در میان ۳۱ استان ایران، رتبه دهم را دارد که در بخش مصارف کشاورزی و صنعتی به ترتیب در جایگاه‌های سوم و ششم قرار دارد.

میدانشاهی با اشاره به طرح های در دست اقدام هم گفت: هم‌اکنون در مجموع ۲۲ طرح گازرسانی با اعتبار سه هزار و ۵۲۵ میلیارد ریال در دست اقدام است.

وی در ادامه بدون اشاره به میزان بدهی مشترکان اظهار کرد: از مشترکان می خواهیم هزینه گاز مصرفی خود را به موقع پرداخت کنند تا شرکت بتوانند طرح های در دست اقدام را به اتمام برساند.

هم اکنون ساکنان ۴۸۹ هزار و ۷۳۸ واحد مسکونی یزد که برابر ۹۸ درصد جمعیت استان است به شبکه گازرسانی دسترسی دارند.

جمعیت استان یزد حدود یک میلیون و۲۰۰ هزار نفر است که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =