واحدهای دانشگاه آزاد خوزستان ایجاد رشته پزشکی را مطالبه کنند

اهواز-ایرنا- مدیراداره طرح و برنامه آموزش و پرورش خوزستان گفت: واحدهای دانشگاه آزاد استان ایجاد رشته پزشکی در این دانشگاه‌ها را مطالبه کنند تا ظرفیت پذیرش رشته پزشکی از بین دانش آموزان خوزستانی افزایش یابد.

خلیل ناصری پور سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: یکی از عواملی که باعث کاهش آمار قبولی دانش آموزان خوزستانی در رشته های پزشکی است نبود این رشته در دانشگاه های آزاد استان است.

وی گفت: در صورتی که ظرفیت پذیرش رشته پزشکی در استان فراهم شود امکان قبولی دانش آموزان در این رشته بیشتر خواهد بود.

مدیراداره طرح و برنامه آموزش و پرورش خوزستان اظهار داشت: دانشگاه های آزاد استان تا کنون پاسخگو نبودند که به چه دلیل رشته پزشکی را ایجاد نمی کنند این در حالی است که در استان های دیگر از ظرفیت دانشگاه های آزاد برای پذیرش این رشته استفاده می کنند.

ناصری پور بیان کرد: تخصیص سهمیه جذب دانشجویان خوزستانی در رشته پزشکی باید ۲۰ درصد افزایش یابد تا هم تراز با استان‌هایی همچون اصفهان قرار بگیرد.

وی افزود: در خوزستان ۴۲ هزار دانش آموز واجد شرایط وجود دارد که می توان از این ظرفیت برای جذب دانشجوی پزشکی استفاده کرد، تنها سطح آموزش و فراهم بودن شرایط آموزشی لازم برای قبولی دانش آموزان در رشته های تاپ همچون پزشکی کافی نیست و باید فضا و شرایط را برای جذب در استان ارتقاء داد.

ناصری پور افزود: لازم است که وزارت علوم برای تغییر سهمیه جذب دانشجو در رشته پزشکی استان تغییراتی را اعمال کند تا امکان پرورش نیروی پزشکی بیشتری را از بین دانش آموزان خوزستانی داشته باشیم.

استاندار خوزستان نیز در شورای آموزش و پرورش استان اعلام کرد که نامه ای به وزیر بهداشت به منظور افزایش میزان سهمیه پذیرش دانشجوی پزشکی در استان ارسال خواهد کرد.

در خوزستان ۱۴ واحد دانشگاه آزاد با ۶۸ هزار دانشجو فعال هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها