بیماران بستری کرونا در استان اردبیل به ۳۳۲ نفر رسید

اردبیل- ایرنا- استان اردبیل همچنان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید.۱۹ قرار دارد و در ادامه روند صعودی آمار مبتلایان، تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی این استان به ۳۳۲ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز سه‌شنبه  در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به بستری شدن ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی این استان اعلام کرد: هم‌اکنون ۶۲ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و تحت درمان قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: در ادامه وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان اردبیل، طی شبانه روز گذشته چهار نفر دیگر از مبتلایان جان خود را از دست دادند و به این ترتیب، تعداد جانباختگان کرونا در این استان به ۷۲۹ نفر رسید.

وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرهای اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز، شهرستان پارس‌آباد در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های خلخال، گرمی، بیله‌سوار، اصلاندوز، نمین، نیر، کوثر و سرعین نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از ترخیص ۳۶ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبر داد.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان کرونای بستری همزمان در مراکز درمانی استان به رقم بیش از ۳۰۰ نفر پس از ۶ ماه اظهار کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی، ۲ هفته پیش نیز نسبت به شیوع پیک بعدی کرونا در این استان در اواسط آبان ماه هشدار داده بود ولی شواهد آماری و اظهارات این مقام مسئول نشان می دهد که استان اردبیل وارد پیک سوم شیوع کرونا شده است.

به گزارش ایرنا، شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا یک ماه پیش در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی از حدود چهار هفته قبل روند صعودی ابتلا آغاز شده و ادامه دارد.

در هشت ماه گذشته از مجموع هشت هزار و ۹۳۸ نفر بیمار کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل، هفت هزار و ۷۹۱ نفر پس از بهبودی ترخیص شده‌ و در این مدت ۷۲۹ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی پنج ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود، از چند روز پیش از ۲۵۰ نفر فراتر رفته و به بیش از ۳۰۰ مورد رسیده است.

با ادامه روند فعلی شیوع کرونا، فرماندار شهرستان اردبیل اعلام کرد که تصمیمات جدیدی برای مدیریت کرونا در شهر اردبیل اتخاذ شده و در اجرای آن محدودیت‌های جدی از جمله تعطیلی مراکز گردشگری و تفریحی از هفته آینده اعمال خواهد شد.

مسعود امامی یگانه اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد کرونای شهرستان، فعالیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی در شهرستان اردبیل به صورت دو سوم خواهد بود و علاوه بر این، برپایی کارناوال‌های عروسی در شهرستان اردبیل ممنوع است.

وی با تاکید بر برگزاری مراسم ختم درگذشتگان و حضور در آرامستان‌ها با حداقل افراد و با اولویت با بستگان نزدیک و درجه یک گفت: از هفته آینده تاکسی‌ها و ناوگان شهری به افرادی که ماسک نزنند، خدمات ارائه نخواهند داد.

فرماندار اردبیل همچنین اعلام کرد که بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای این شهرستان، فعالیت رستوران‌ها و تالارها نیز با ظرفیت ۳۰ درصد ادامه خواهد داشت و با اصناف و مراکزی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =