بادامچیان: تعامل و همکاری سران قوا حل مشکلات کشور را تسریع می‌کند

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: تعامل سه قوه باید در حل مشکلات مردم تسریع کند وگرنه خواسته رهبری تحقق نمی‌یابد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان روز سه‌شنبه در نشست هفتگی این حزب با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اظهارکرد: عنایات رهبری در یاری‌رسانی به دولت و اجازه‌های معظم‌له باید دولت را در حل مشکلات جاری فعال کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: مردم از نظر ولی امر مسلمین اطاعت دارند و انتظارشان این است که دولت، رهنمودهای رهبری را به نحو کامل اجرا کند.

بادامچیان با تاکید بر ضرورت تعامل سران سه قوه برای چاره‌اندیشی در جهت حل مشکلات کشور تصریح کرد: دولت باید در اداره امور کشور که طبق قانون اساسی برعهده سه قوه است، به نظر دو قوه دیگر توجه و آنها را در اجرا و مدیریت اجرایی عملیاتی کند.

وی خاطرنشان کرد: این مهم در سایه تعامل صحیح دولت با نمایندگان ملت و قوه قضاییه حاصل می‌شود و تعامل سه قوه باید در حل مشکلات مردم تسریع کند وگرنه خواسته رهبری تحقق نمی‌یابد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات برخی نمایندگان درباره استیضاح رییس جمهوری یادآور شد: مطالبه مردم از مجلس، پرداختن به مسائل اساسی مورد تاکید رهبری و عدم حاشیه‌سازی است.

بادامچیان ادامه داد: نمایندگان ملت با رعایت همه نکات اخلاقی و مصالح کشور، بهتر می‌توانند نظارت خود را بر قوه مجریه اعمال کنند و به جای تقابل با دولت، باید اصلاح امور کشور توسط دولت، مدنظر آنها باشد.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی حفظ ثبات ملی و کاهش مشکلات اقتصادی مردم، به موازات هم باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو تامین بودجه مورد نیاز بخش درمانی کشور را با توجه به اجازه رهبر معظم انقلاب برای برداشت از محل صندوق توسعه امری فوری دانست که تاخیر در آن، اختلال در روند مقابله با کرونا است.

همکاری مردم با ستاد مقابله با کرونا برای مهار موج سوم این بیماری تکلیف دینی و انسانی است

بادامچیان ضرورت همکاری مردم با ستاد مقابله با کرونا برای مهار موج سوم این بیماری را یک تکلیف دینی و انسانی دانست و از همگان خواست که به عنوان نهی از منکر در سراسر کشور، به کسانی که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر بدهند و آنها را به رعایت اصول بهداشتی امر به معروف کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به آخرین مناظره افشاگرانه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: این فساد و سوء استفاده‌ها در آمریکا تازگی ندارد، قبلا آن را مخفی می‌کردند و مردم را فریب می‌دادند اما اکنون بحران سیاسی ـ اجتماعی و نارضایتی شدید مردم از دولتمردان و نظام حاکم بر آمریکا، نامزدها را برای برنده شدن در انتخابات و جلب آراء مردم به این افشاگری واقعیت‌ها رسانده است.

بادامچیان خطاب به برخی غرب‌زدگان داخلی هم افزود: آنها که آمریکا را یک ابرقدرت می‌دانستند و هنوز هم همین عقیده را دارند، واقعیت‌ها را بپذیرند و در نگرش خویش به غرب تجدیدنظر کنند.

وی عنوان کرد: به ویژه اصلاح‌طلبانی که به دنبال سیاستگذاری جدید برای رابطه با غرب هستند، به خود آیند وگرنه آنها هم با آمریکا به موزه تاریخ می‌روند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به توطئه‌ها و دخالت‌های آمریکا درعراق اظهار داشت: حفظ تمامیت و یکپارچگی ارضی و استقلال عراق، چیزی نیست که مردم و مرجعیت و مقاومت عراق از آن بگذرند. آمریکا باید آرزوی تجزیه و ماندن در عراق را به گور ببرد.

رعایت توافق آتش‌بس و حضور در میز مذاکره راه حل اساسی بحران آذربایجان و ارمنستان است

بادامچیان با اشاره به نقض آتش‌بس بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان، رعایت توافق آتش‌بس و حضور در میز مذاکره را راه حل اساسی بحران بین دوکشور دانست که در این صورت دو کشور در حال جنگ می‌توانند مشکلات خود را با کمک ایران و کشورهای همسایه حل کنند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha