فرمانداران زمینه برخورد جدی با خاطیان حوزە سلامت را فراهم کنند

سنندج‌ - ایرنا - استاندار کردستان گفت: با توجه به گسترش روز افزون شیوع ابتلای افراد به ویروس کرونا، فرمانداران شهرستان‌های تابعە استان در برخورد با خاطیان و اشخاصی که سلامت مردم را بە خطر می‌اندازند جدی باشند.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در همایش فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان کردستان که با حضور معاونین و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد، اظهار داشت: بیش از هشت ماه است که اطلاع رسانی‌های وسیعی در راه پیشگیری و مقابله با کرونا توسط همه رسانه ها انجام می‌گیرد و اکنون کسی نیست که با این بیماری نا آشنا باشد.

وی با بیان اینکه به هر دلیلی طیفی از افراد نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی تفاوت بوده و یا به آن اعتقادی ندارند، افزود: فرمانداران به عنوان نمایندگان حاکمیت در شهرستان‌ها باید با جدیت و از هر ابزاری با کسانی که سلامت مردم و جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد کنند.

مرادنیا حفظ‌ سلامت مردم و جان شهروندان را در شرایط کرونایی مهمتر از هر مساله‌ای برشمرد و گفت: اگرحتی یک نفر به واسطه کم کاری یا بی‌توجهی هر مسوول و مدیری آسیب ببیند ما در مقابل آن مسوولیت داریم.

استاندار کردستان در پیش گرفتن سیاست‌های یکسان در سطح استان برای پیشگیری و مقابله با کرونا را ضروری دانست و اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت و بهداشت مردم همه پیش بینی‌ها و نیازهای استان طی هفته های آینده را در نظر بگیرد و برای تامین آنها برنامه ریزی انجام دهد.

وی اضافه کرد: در استان طرح‌ها و پروژه‌های بسیار بزرگ و تاثیر گذاری در دست اجرا و آستانه اتمام است که حتی بسیاری از فعالین سیاسی و گروه‌های مرجع از آن اطلاع ندارند.

مرادنیا گفت: بخشی از هزینه ها و مخارج، نظیر تامین اعتبار پاداش بازنشستگان باید از محل همین اموال و املاک تامین شود، در نتیجه فرمانداران باید نسبت به شناسایی آن املاک و صدور سند برای آنها اقدام کنند.

وی افزود: اعتقاد دارم که تمرکز باید بر اتمام چند پروژه محدود باشد تا اینکه اعتبارات را در پروژه های گوناگون تقسیم کنیم و هیچ کدام نیز به نتیجه نرسد.

استاندار کردستان همچنین توجە بە واحدهای تولیدی و رفع مشکلات آنها را خواستار شد و اظهار داشت: فرمانداران در شهرستان ها نسبت به شناسایی واحدهای دارای مشکل اقدام کنند و اگر هر سرمایه گذار یا واحد تولیدی دچار مشکل بود نسبت به پیگیری و رفع آن اقدام خواهیم کرد.

در این جلسە معاونین استاندار کردستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامە ریزی استان کردستان دربخش های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و عمرانی و مسائل بودجە ای و اعتبارات بە بیان دیدگاه‌ها و برنامە های خود پرداختند و با فرمانداران بە گفتگو نشستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =