اهانت به پیامبر(ص) بیانگر کینه‌ورزی دشمنان قرآن است

سمنان- ایرنا- طلاب و روحانیان بسیجی استان سمنان در بیانیه ای اعتراضی اظهارات سخیف رئیس‌جمهوری فرانسه و اهانت به ساحت قدسی پیامبر اکرم را بیانگر عناد و کینه‌ورزی دشمنان قرآن دانستند.

به گزارش ایرنا، حوزه‌های علمیه برادران و خواهران و سازمان بسیج اساتید،طلاب و روحانیان استان سمنان در پی اظهارات سخیف رئیس‌جمهوری فرانسه و توهین وی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) بیانیه‌ای اعتراض‌آمیز صادر کرده و تاکید کردند: اهانت به پیامبر اکرم (ص) این عصاره اخلاق، اهانت به همه ارزش‌های انسانی و اخلاقی و همه انبیاء الهی است و این توطئه ای طراحی شده از سوی رئیس‌جمهوری فرانسه است که از سال‌ها پیش، سیاست اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی را در دستور کار خود قرار داده است.

در این بیانیه اعتراض آمیز آمده است: حمایت از اقدام موهن به بهانه آزادی عقیده حاکی از ضعف منطق و برهان و فقر فکری آنان در مقابل مکتب پیامبر اعظم(ص) و عصبانیت آنان از موج گرایش به اسلام است.

در پایان این بیانیه آمده است: حوزه های علمیه برادران و خواهران و سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیان استان سمنان هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی خصوصا خاتم آن‌ها رسول مکرم اسلام را که پروژه ای شکست خورده اما شتاب دهنده به افول گریز ناپذیر آمریکا ورژیم صهیونیستی به شمار می رود را محکوم کرده و اعتراض و خشم خود را ابلاغ می کنند و باعزمی راسخ نسبت به تبیین حقایق وروشنگری نقشه های شوم دشمنان برای عموم مردم در جهت هدایت جامعه،ثابت قدم بوده و از همه مسلمانان جهان می خواهد که با اعتراض همه جانبه خشم ونفرت خود را نسبت به این سیاست های پلید اسلام ستیزی اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» طی روزهای گذشته کاریکاتورهای توهین‌آمیزی را نسبت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) منتشر کرد که با حمایت رئیس‌جمهوری فرانسه همراه شد.  

«امانوئل مکرون» رییس‌جمهوری فرانسه یکشنبه ‌شب در پیامی توییتری نوشت: ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. ما با روحیه‌ای صلح‌جویانه به همه تفاوت‌ها احترام می‌گذاریم. ما گفتار نفرت‌پراکنانه را نمی‌پذیریم و از گفت‌وگوی عقلانی دفاع می‌کنیم. ما همیشه در طرف کرامت انسانی و ارزش‌های جهان شمول خواهیم ماند.

مکرون پس از قتل فردی که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس‌های درس به نمایش می‌گذاشته، ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید کرد که کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها