فرماندار: گفتمان‌های اجتماعی محور خلخال در حل مشکلات موثر واقع شد

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: برگزاری جلسات و گفتمان‌های اجتماعی محور با حضور منتقدان و صاحب‌نظران در شناسایی و حل مشکلات مردم این شهرستان موثر واقع شده است.

به گزارش ایرنا، فریدون بابایی روز سه‌شنبه در دوازدهمین گفتمان اجتماعی محور خلخال افزود: همه انتقادها و راهکارهای ارائه شده از سوی منتقدان‌ و صاحب‌نظران برای رفع نواقص و تقویت نقاط قوت سیستم اداری ،تکریم ارباب رجوع و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های پیشنهادی بکار گرفته شده است.

وی با بیان اینکه خلخال از شهرستان‌های برتر استان اردبیل در برگزاری گفتمان‌های اجتماعی محور است، اظهارداشت: در سال گذشته  ۱۱ گفتمان اجتماعی محور با موضوعات مختلف و با دعوت از اقشار مختلف در این شهرستان برگزار شد.

بابایی گفت: تجربه نشان می‌دهد جوانانی که در گفتمان‌های اجتماعی ‌محور و یا در دوره‌های آموزش مقابله با آسیب‌های اجتماعی شرکت کرده‌اند، براحتی از بحران‌های زندگی گذر می‌کنند.

او همچنین از فعالیت ۲۱ تشکل غیردولتی مردم‌نهاد در این شهرستان خبر داد و افزود: گردش مالی ۲۰ میلیارد ریالی این تشکل‌ها در سال گذشته حاکی از افزایش حسن اعتماد مردم به این تشکل‌ها و کاهش تصدی‌گری دولت در امور مربوط به مسائل اجتماعی مردم است.

وی اظهار کرد: فراهم کردن زمینه نقد از عملکرد مسوولان ، شنیدن نقاط ضعف و قوت ادارات دولتی و آگاهی از مشکلات جامعه از اهداف مهم برگزاری گفتمان‌های اجتماعی است.

بابایی با بیان اینکه مدیران اجرایی باید از هرگونه انتقاد سازنده استقبال کنند،گفت: مسوولان باید در عین انتقادپذیری پاسخگوی افکار عمومی نیز باشند.

فرماندار خلخال  با بیان اینکه پاسخ درست به افکار عمومی باید در دستور کار مسوولان اجرایی قرار گیرد، افزود: بسیاری از مواقع پاسخ مناسب و به موقع همراه با آمار و اطلاعات مشکلات فراروی مردم را برطرف و از پیچیده شدن امور پیشگیری می‌کند.

وی با توصیه مسولان به افزایش آستانه تحمل خود در برابر نقدها گفت: همانطوری که انتقادپذیری و تحمل انتقاد موجب حل بسیاری از مشکلات می‌شود، واکنش در برابر انتقاد و کم‌تحملی نیز  می‌تواند موجب افزایش مشکلات شود.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =