۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۷:۵۷
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84089968
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا موجب بیکاری ۶۷۳ نفر در تاسیسات گردشگری زنجان شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون ۶۷۳ نفر در تاسیسات گردشگری این استان شغل خود را از دست داده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان امیر ارجمند افزود: بر اساس بررسی های انجام شده تاکنون ۶۴ نفر در مراکز اقامتی، ۶۵ در مراکز پذیرایی، ۶۲ در دفاتر مسافرتی، ۵۴ نفر در تاسیسات و مجتمع‌های بین راهی، ۱۸۵ نفر راهنمای گردشگری و ۲۴۳ در خانه‌های بومگردی در اثر شیوع کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده در خصوص فعالیت ها، شغل خود را از دست داده اند.  

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: همچنین بر اساس برآورد انجام شده در اثر شیوع کرونا تا کنون ۲۵۰ میلیارد ریال به تاسیسات گردشگری استان زنجان خسارت وارد شده است.

ارجمند خاطرنشان کرد: بحران ناشی از بیماری کرونا اثر قابل توجهی را در صنعت گردشگری استان بر جای گذاشته و با توجه به فعالیت شماری از مردم استان در این صنعت، خسارات ایجاد شده، مشکلات و معضلات معیشتی  قابل توجهی را برای این قشر ایجاد کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: در مجموع حدود ۱۰ عنوان رشته فعالیت، زیرمجموعه صنعت گردشگری است که بیشترین خسارات در حوزه هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه های بومگردی، مجتمع‌های گردشگری و مراکز رفاهی بوده ‌است.

ارجمند از ممنوعیت برگزاری دوره‌های آموزشی و تورهای گردشگری تا اطلاع ثانوی در این استان خبر داد و گفت: بنابر مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، برپایی چادر در پارک‌ها و نزدیکی ابنیه تاریخی استان نیز ممنوع است.

وی افزود: متاسفانه در روزهای اخیر و با شروع فصل پاییز، شاهد اوج‌گیری مجدد بیماری کووید-۱۹ در استان هستیم، به همین دلیل تعطیلی موزه‌ها و اماکن تاریخی نیز، یک هفته دیگر تمدید شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها