تمرین مقابله با آلودگی نفتی در بندر چابهار برگزار شد

چابهار- ایرنا- معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تمرین مقابله با آلودگی نفتی با استفاده از بوم ساحلی در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.

به گزارش ایرنا سیدحسن ابراهیمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: به منظور حفظ آمادگی تیمی، مقابله با آلودگی دریایی و ارتقای کیفیت اجرا، تمرین (Drill) مقابله با آلودگی نفتی در دریا با محوریت استفاده از بوم ساحلی در بندر چابهار برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این تمرین را حفظ آمادگی نیروهای عملیاتی در مواجهه با خطرات احتمالی ناشی از آلودگی دریایی و کاهش آثار محیط زیستی عنوان کرد.
معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به برنامه زمانبندی و ماهیانه این تمرینات؛ ارزیابی توان تجهیزاتی موجودبر اساس کنوانسیون بین المللی، آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی (OPRC) را از دیگر اهداف برگزاری این مانور ذکر کرد.

 وی افزود: این مانور توسط تیم مقابله با آلودگی نفتی بندر چابهار با استفاده از تجهیزات مقابله با آلودگی همچون بوم محدود کنندهِ ساحلی بر روی شناور ثوره انجام شد.

ابراهیمی اظهارداشت: آلودگی نفتی سالیانه خسارات زیست محیطی و اقتصادی فراوانی در دریاها بدنبال دارد که اهمیت حفظ اکوسیستم‌های دریایی از طریق کاهش آلودگی دریاها بویژه آلودگی نفتی، نقش مهم و حیاتی عملیات مقابله با آلودگی در دریاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها