تعهد اشتغال استان قزوین در بخش کشاورزی ۷۷ درصد تحقق یافت

قزوین - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از تحقق ۷۷ درصدی اشتغال بخش کشاورزی استان در هفت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، فاطمه خمسه روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: در جلسه کارگروه اشتغال استان، میزان تعهد اشتغال بخش کشاورزی استان برای سال جاری سه هزار و ۸۴۸ نفر برای سال جاری تعیین شده بود که تاکنون ۲ هزار و ۹۵۹ نفر در سامانه رصد اشتغال استان ثبت شده است.

خمسه با اشاره به دلایل تحقق تعهد اشتغال بخش کشاورزی استان،  اظهار داشت: اعطای تسهیلات از منابع رونق تولید، تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری، تسهیلات بند الف تبصره ۱۸، کمک‌های فنی و اعتباری و مشاغل خانگی و تسهیلات خط هشت مکانیزاسیون به واحدهای تولیدی بخش کشاورزی عامل ایجاد، تثبیت اشتغال و در نتیجه تحقق میزان اشتغال پیش بینی شده برای بخش کشاورزی استان بوده است.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، ایجاد اشتغال و درآمدزایی را از مهمترین مولفه‌های توسعه بخش کشاورزی ذکر کرد و گفت: در سال جاری، سهم تعهد اشتغال بخش کشاورزی در شهرستان‌های قزوین، تاکستان و بوئین زهرا هر کدام ۹۶۲ نفر،  آبیک ۴۲۰، البرز ۳۱۰ و آوج ۱۹۲ نفر تعیین و ابلاغ شده است.

خمسه اضافه کرد: تاکنون شهرستان آوج با تعداد ۱۷۴ نفر و تحقق ۹۰,۶ درصدی بیشترین اشتغالزایی را در بخش کشاورزی استان به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =