استاندار اصفهان: کمیته ویژه مبارزه با کرونا در کاشان و آران و بیدگل تشکیل می‌شود

کاشان- ایرنا- استاندار اصفهان از تشکیل کمیته ویژه مبارزه با کرونا در کاشان و آران و بیدگل خبر داد و گفت: تصمیم‌های مهمی عصر روز سه‌شنبه در نشست این کمیته گرفته خواهد شد.

به گزارش ایرنا، عباسعلی رضایی صبح امروز در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان افزود: وضعیت استان اصفهان به لحاظ بیماری کووید- ۱۹ خوب نیست و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنج نقطه از این استان را جزو ۴۳ شهرستان با شرایط بحرانی کشور اعلام کرده است.

وی با اشاره به سفر هفته گذشته خود به این شهرستان تصریح کرد: وضعیت استفاده از ماسک در کاشان خوب نبود و مردم کمتر از ماسک استفاده می‌کردند اما امروز هم استفاده مردم این شهر نسبت به اصفهان کم است.

استاندار اصفهان بیان کرد: با توجه به اینکه دارالمومنین کاشان مردم فهیمی دارد که همواره در مقاطع مختلف از نظام اسلامی حمایت کردند، این گونه استقبال کردن نسبت به استفاده از ماسک زیبنده شهرستان نیست.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های محله‌محور در استان اصفهان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: برای اجرای این طرح‌ها از همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه بسیج و شهرداری‌ها به عنوان محله‌یار بهره‌گیری خواهد شد.

نزدیک به یک هزار و ۸۰۰ بیمار با نشانه‌های ابتلا به کووید- ۱۹ در حال حاضر در بیمارستان‌های اصفهان بستری هستند و این استان از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

بنابر آمار رسمی ۵۷۴ هزار و ۸۵۶ نفر تا کنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این میان ۴۵۹ هزار و ۲۵۰ نفر بهبود یافتند و ۳۲ هزار و ۹۵۳ نفر فوت کردند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =