موزه دفاع مقدس بستری مناسب برای صیانت و تبیین ارزش‌های این دوران است

زنجان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: ایجاد باغ موزه دفاع مقدس، فرصت خوب و مناسبی برای معرفی، صیانت و تبیین ارزش‌های این دوران طلایی است.

خدابخش مرادی نافچی روز سه شنبه در جلسه تعیین تکلیف زیرساخت مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس که در سالن امام علی (ع) استانداری زنجان برگزار شد، افزود: راه اندازی باغ موزه‌ دفاع‌مقدس در استان های مختلف کشور در واقع تلاشی برای انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید است.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس، نشان از رشادت، بزرگمردی، پایداری و استقامت رزمندگان اسلام و ملت ایران در مقابل دشمنان به ویژه استکبار جهانی است، اظهار داشت: این فرهنگ، نگاه و ارزش، نه فقط بیان بلکه باید به نمایش گذاشته شود.  

مرادی افزود: در حال حاضر باغ موزه دفاع مقدس زنجان از پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی برخوردار است و با توجه به تلاش های صورت گرفته، رویکرد این است که این مرکز فرهنگی همزمان با برگزاری کنگره ملی گرامیداشت ۳۵۳۵ شهید استان زنجان در سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

وی با تاکید براینکه از دستگاهای ذیربط استان (شرکت برق، آب و مخابرات)  و همچنین شهرداری و سازمان مدیریت برنامه ریزی، انتظار می رود دستگاه متولی را در بهره برداری به موقع از این باغ موزه دفاع مقدس، یاری و حمایت کنند، تصریح کرد: در هر حال، باید زیرساخت های باغ موزه دفاع مقدس، فراهم شود و تلاش ها نباید فقط به صورت نامه نگاری باشد بلکه باید از مراکز مربوطه به طور حضوری پی گیر اخذ مجوزها در راستای همکاری و مساعدت ها بود.   

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان نیز گفت: تلاش این است که عملیات اجرایی فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس در این استان به پایان رسیده و سال آینده همزمان با کنگره ملی سه هزار و ۵۳۵ شهید زنجان، مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد.  

مسیح الله سلطانی افزود: باغ موزه دفاع مقدس به عنوان یک مرکز فرهنگی بسیار ارزشمند در واقع یکی از کارهای بر زمین مانده این استان است که باید با یاری و حمایت دستگاه های ذیربط، مشکلات بر سر راه آن برطرف شود.   

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان نیز گفت: کلنگ باغ موزه دفاع مقدس این استان،  سال ۸۹ و در زمینی به وسعت ۲ هکتار در منطقه گاوازنگ به زمین زده شد که به رغم گذشت ۱۰ سال هنوز به مرحله افتتاح و بهر برداری نرسیده است.

سرهنگ قاسم محمدی افزود: در زمان حاضر این مرکز فرهنگی از پیشرفت ۵۵ درصد برخوردار است که اتمام عملیات عمرانی به منظور افتتاح و بهره برداری از آن، نیازمند حمایت دستگاه‌های ذیربط است.

وی با بیان اینکه تلاش این است که فاز نخست این طرح، سال آینده (۹۹)  به بهره‌برداری برسد، افزود: کمبود اعتبار، مهمترین مشکل باعث شده است تا این موزه باغ در موعد مقرر مورد افتتاح و بهره برداری قرار نگیرد و در طول ۲ سال اخیر توانستیم با جذب حدود ۱/۵ میلیارد تومان اعتبار استانی، کار را ادامه دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =