۱۵۰ میلیارد ریال به ساخت تالار مرکزی سمنان اختصاص یافت

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به طرح مهم تالار مرکزی سمنان از مصوبات دور اول سفر رییس جمهوری گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال در این مرحله به این طرح اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، فرشید فلاح روز سه شنبه در نشست با مهندسان مشاور تالار مرکزی سمنان در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،  بر ضرورت تسریع در طراحی پروژه تالار مرکزی سمنان تاکید کرد و گفت: در طراحی این پروژه باید نکات معماری و نمای ساختمان متناسب با شرایط فرهنگی و بافت سمنان رعایت و مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه، از گروه مشاوران خواست تا در طراحی و ارائه نقشه های لازم برای دریافت جواز، شروع عملیات ساخت و جذب اعتبارات تخصیص یافته تا پایان سالجاری اهتمام ورزند.

وی بر ضرورت فازبندی پروژه و در اولویت قرار دادن احداث و تکمیل سالن موسیقی تاکید کرد و افزود: در طراحی این مجموعه باید فضاهایی برای اجرای برنامه های فرهنگی هنری در فضای باز پیش بینی و اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خاطرنشان کرد: تلاش این اداره کل بر پرهیز از طولانی شدن اجرای پروژه تالار مرکزی سمنان است و این امر نیازمند سرعت دادن به طراحی و انجام اقدامات اولیه توسط گروه مهندسان مشاور است.

مهندسان مشاور نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در طراحی پروژه تالار مرکزی سمنان و نکات فنی، فضاهای پیش بینی شده و نیز درخواست های خود ارائه کردند و معاونان و مسوولان این اداره کل دیدگاهها و نظرات خود را در این پروژه متذکر شدند.

زمین مورد نیاز برای ساخت این تالار به وسعت ۱۰ هزار مترمربع اختصاص یافته و تلاش مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر آغاز هرچه سریعتر احداث این تالار است.

 زمین مورد نیاز احداث تالار مرکزی سمنان در ضلع جنوبی بوستان کومش واگذار شده و این طرح مشتمل بر فضاهایی چون آموزشی، فرهنگی، اداری، نمایشگاه و خدماتی است.

ساخت تالار مرکزی شهر سمنان از مصوبات دور اول سفر رییس جمهوری به استان ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها