پنج هزار جهادگر خراسان جنوبی به میدان مبارزه با کرونا آمدند

بیرجند - ایرنا - مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بیش از پنج هزار جهادگر بسیجی در زمینه ضدعفونی معابر، کنترل سلامت مسافران، غسل و دفن متوفیان کرونا، آموزش چهره به چهره برای پیشگیری از کرونا، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و کمک به کادر درمانی در این استان همکاری می‌کنند.

مهدی هنری روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، جهادگران استان دوباره به میدان مبارزه با کرونا می‌آیند.

وی افزود: بعد از سخنرانی ایشان در جلسه ستاد ملی کرونا، بلافاصله جلسات شورای جهادی شهرستان‌ها به منظور برنامه‌ریزی، هماهنگی و اولویت‌بندی عرصه‌های مورد نیاز در هر شهرستان برای مقابله با این ویروس منحوس برگزار شد.

وی بیان کرد: موارد ذکر شده مطابق با نیاز ستاد مبارزه با کرونا در هر شهرستان در دستور کار قرار گرفت و در هر شهرستان براساس اعلام نیاز شبکه‌های بهداشت و ستاد کرونا نسبت به حضور جهادگران در عرصه‌های پیشنهادی آنها به کارگیری خواهند شد.

رییس مجمع جهادگران استان خراسان جنوبی اظهار داشت: تمامی گروه‌های جهادی بسیجی استان به فرمان رهبری لبیک گفتند و اعلام آمادگی کردند تا با حضور پرشور و پررنگ خود بار دیگر در میدان مقابله با این ویروس، رفاه و آرامش را به هم استانی‌های خود بازگردانند.

وی با بیان اینکه امروز سنگر دفاع، پشتیبانی و حمایت از مدافعان سلامت است گفت: با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی و بستری در استان و دشواری کار مراقبت از بیماران کرونایی، نیروهای جهادی آموزش‌دیده برای کمک به کادر درمان با حضور در بیمارستان‌ها وارد میدان خواهند شد تا باری را از دوش مدافعان سلامت بردارند.

هنری از اعلام آمادگی کارگاه‌های خیاطی بسیج سازندگی خبر داد تا در صورت نیاز اقدام به تولید ماسک و برآورده کردن نیاز استان کنند.

وی عنوان کرد: درخصوص مشکلات اقتصادی و آسیب‌دیدگان حوزه کسب و کار از این بیماری نیز مانند گذشته بر مبنای نیاز خانواده‌های آسیب‌دیده خدماتی از جمله تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، واگذاری وام قرض‌الحسنه و مذاکره با خیرین برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال در دستور کار قرار گرفت.

مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: همچنین مواد ضدعفونی کننده و ماسک از محل کمک‌های مجمع خیرین استان و محرومیت‌زدایی به صورت رایگان در مناطق محروم استان توزیع خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه سوم آبان ماه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به حضور پر شمار نیروهای داوطلب در ماه‌های اول شیوع بیماری و خدمات مؤثر آنان همانند کمک به پرستاران، ضدعفونی کردن دستگاه‌ها و معابر، راهنمایی خانواده‌ها و کمک به افراد سالمند، استمرار این فعالیت‌ها را مورد تأکید قرار دادند و از نیروهای داوطلبِ مخلص و جوانان مؤمن و صالح خواستند بار دیگر وارد میدان شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها