تدارک ۴۷۵ برنامه فرهنگی در هفته بسیج دانش‌آموزی استان مرکزی

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۴۷۵ برنامه در قالب ۲۵ برنامه محتوایی و فرهنگی برای بزرگداشت هفته بسیج دانش آموزی استان تدارک شده است.

سردارسرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: امسال با توجه به محدودیت‌های که به خاطر ویروس کرونا در جامعه وجود دارد تمرکز برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی بر برنامه‌های محتوایی با محوریت فضای مجازی است.

وی اظهار داشت: راه‌اندازی پویش گسترده « آمریکا باید از منطقه برود»، راه اندازی پویش گسترده «همه با هم مرگ بر آمریکا»، امضای طومار مجازی دانش آموزی، ایجاد کانال‌های شهرستانی راهیان نور مجازی، بیانیه ضد آمریکایی مجامع علویون و فاطمیون، افتتاحیه و معرفی مسابقات سرود نغمه عشق، تولید محتوای کانال شاد سازمان بسیج دانش آموزی با در نظر گرفتن شرایط و با طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونای استان از مهمترین برنامه‌های شاخص استان است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: پویش «آمریکا باید از منطقه برود» یکی از برنامه‌های مهم هفته بسیج دانش‌آموزی است که این پویش در فضای مجازی و به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.

 سردار کریمی افزود: در این پویش دانش‌آموزان می‌توانند در بخش‌های متن نویسی با موضوع، چرا مرگ بر آمریکا؟، پیام به سربازان آمریکایی، نقاشی با موضوع استکبار ستیزی و ترسیم جنایات آمریکا، نماهنگ با موضوع چرا مرگ بر آمریکا، استکبار ستیزی و ویژگی های دانش‌آموز انقلابی، طراحی اینفوگرافی از بیانات حضرت امام خمینی( ره) علیه) و مقام معظم رهبری و یا به تصویر کشاندن جنایات آمریکا در منطقه، تهیه پادکست صوتی با صدای دانش‌آموز و قرائت بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی تولیدات را ارسال کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا و امکان عدم برگزاری تجمع در روز ۱۳ آبان در همان روز راس ساعت ۹ صبح هر دانش آموز می‌تواند با تهیه فیلم از خود در فضای عمومی مانند حیاط، محله و.... با صدای رسا مرگ بر آمریکا بگوید و در پویش همه با هم مرگ بر آمریکا شرکت کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: طومار مجازی دانش‌آموزی با شعار آمریکای جنایتکار باید از منطقه برود، بر بستر فضای مجازی طراحی شده و دانش‌آموزان با ثبت نام و نام خانوادگی خود، این طومار را امضا و آدرس اینترنتی این طومار در سایت و کانال دانش آموز بیست خواهد بود.

سردار کریمی افزود: بیانیه ضد آمریکایی مجامع علویون و فاطمیون یکی دیگر از برنامه‌ها است که مجمع استان مرکزی بیانیه محتوایی در محکومیت جنایات آمریکا و رژیم غاصب کودک‌کش صهیونیستی علیه کودکان و نوجوانان مظلوم جهان نگارش و منتشر می کند.

وی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های خوب شبکه شاد یکی دیگر از برنامه‌های مهم است که در این راستا دانش آموزان می‌توانند محتوای خود را متن، عکس و نماهنگ برای مدیریت کانال دانش آموز بیست ارسال کنند تا در شبکه شاد استانی منتشر و بازنشر شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: دیدار با ائمه جمعه، فرمانده سپاه ناحیه، عطر افشانی مزار شهدای گمنام به صورت محدود، اجرای گروه‌های سرود دانش‌آموزی به صورت کاروان سیار در قالب اجرای سرودهای استکبار ستیزی و انقلابی، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برگزاری نشست‌های بصیرتی به صورت برخط، برگزاری یادواره شهدا به صورت برخط دیدار با خانواده شهدا به صورت محدود، تقدیر از دانش آموزان جهادگر بسیجی، تجلیل از مدافعان سلامت از جمله برنامه‌های اختیاری در هفته بسیج دانش آموزی است.

سردار کریمی افزود: هشتم آبان ماه یادآور حماسه‌های بزرگمردانی است که با سن پایین در دوران دفاع مقدس، افتخارات بزرگی را به ارمغان آوردند و امروز این شهیدان به حق می توانند الگوی نسل امروز دانش آموزان و نوجوانان باشند.

وی اظهار داشت: هفته بسیج دانش آموزی امسال باید هر چه باشکوه تر و عظیم تر و با هدف ایجاد معرفت و بینش بیشتر نسبت به انزجار از آمریکا و معرفی جنایت‌ها در حق مردم مظلوم و مستضعف جهان به خصوص جهان اسلام برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =