نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها برگزار شد

تهران- ایرنا- نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی‌فقیه در مراکز استان‌ها، صبح امروز با موضوع ظرفیت و مسئولیت نهاد نمازجمعه در لبیک به فراخوان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نهمین گردهمایی مجازی نمایندگان ولی‌فقیه در مراکز استان ها، روز سه‌شنبه با موضوع ظرفیت و مسئولیت نهاد نمازجمعه در لبیک به فراخوان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و نقش آفرینی مساجد در حمایت محله-محور از مجاهدت مدافعان سلامت برگزار شد و تجربه‌های موفق و پیشنهادهای قابل اجرا مورد بررسی قرار گرفت.

در این گردهمایی که با حضور نمایندگان ولی فقیه در ۲۸ استان، تبادل‌نظر درخصوص راهکارهای پشتیبانی از مجاهدت مدافعان سلامت و حمایت از خانواده‌های آسیب دیده، بحث و تبادل نظر انجام شد، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری، ضمن تقدیر از حضور فعال و مؤثر نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در رزمایش مواسات و نهضت تعاون و احسان و در عرصه مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: حضور جوانان مومن و انقلابی با محوریت مساجد، پایگاه‌های بسیج و گروه‌های جهادی در این میدان باید جدی‌تر از قبل دنبال شود و فراتر از ظرفیت سطوح تخصصی، مردمی‌سازی مقابله با ویروس و حضور پررنگ‌تر داوطلبان در صحنه، مطالبه مهم و راهبردی رهبر فرزانه انقلاب است.  

وی خطاب به نمایندگان ولی‌فقیه خاطرنشان کرد: جامعه ائمه جمعه کشور باید بتوانند با سازماندهی و راهبری ظرفیت‌های فعال منطقه خود، اعم از مساجد، ائمه جماعات و نهادهای مرتبط و عناصر جوان، مؤمن، انقلابی و بسیجی، در ادامه کمک‌های مؤمنانه، امکان غربالگری و شناسایی مبتلایان را در محلات فراهم کنند و این امر مستلزم هماهنگی با نظام سلامت و آموزش و تجهیز است که در حال پیگیری با دستگاه‌های مسئول است.  

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این گردهمایی تأکید کرد: ویروس کرونا با مبارزه مردمی نابود خواهد شد و ادامه روال فعلی که کادر فداکار درمانی یک طرف بایستند و برای هم‌افزایی ملی، مظلومانه درخواست همکاری کنند و بخشی از هموطنان، همچنان برای اجرای پروتکل‌ها، امتناع و مقاومت کنند، نتایج نگران‌کننده‌ای در پی خواهد داشت.  

حاج علی اکبری از نمایندگان ولی فقیه خواست با تشکیل قرارگاه‌های استانی و هماهنگی ائمه جمعه و جماعات، با تمام توان برای لبیک به فراخوان مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کنند و با وحدت آفرینی و انسجام‌بخشی، نقش تاریخی خود را ایفا کنند و نهاد نماز جمعه باید در چنین شرایطی، ارتباطات محبتی و مودتی خود را با متن مردم تقویت کنند و چتر عاطفی خود را گسترش دهند.

وی ادامه داد: موضوع استغفار و دعا و توسل باید برجسته‌تر از قبل و به صورت فراگیر و سراسری دنبال شود که هم نجات‌بخش و هم پیش‌برنده خواهد بود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha